Peter Lipa prináša vinyl s Lasicovými piesňami

22. júla 2016

Slovenský spevák Peter Lipa sa rozhodol fanúšikov potešiť výberom piesní z albumov, na ktorých sa textársky podieľal humorista a herec Milan Lasica (Lipa spieva Lasicu a Návšteva po rokoch, pozn. red.). Pri tejto príležitosti známy džezmen pracuje na novom vinyle, ktorý by chcel vydať na jeseň.

„Nahral som dva albumy s textami Milana Lasicu a teraz pomaly nastáva obdobie, kedy by som chcel urobiť takú malú inventúru. Rozhodol som sa preto pozbierať tie najlepšie pesničky z obidvoch albumov a dať ich na vinyl,“ povedal v agentúrnom rozhovore.

Známy interpret zároveň fanúšikov a fanúšičky poteší aj dvoma novinkami. „Budú tam aj dva bonusy, dve staršie pesničky, ktoré som zatiaľ nevydal a ktoré som práve dokončil. Jedna z nich je Pesnička o sťahovavých vtákoch, ktorú napísal kedysi pre Milana Jaro Filip a druhá Podobnosť čisto náhodná, tá je zas o mojom synovi Petrovi a text k nej mi Milan dal, keď sa mi Peter pred 36 rokmi narodil,“ priblížil Lipa.

Známy interpret okrem toho v súčasnosti pracuje aj na celkom nových skladbách. „Aj to treba. Zatiaľ však nový album nechystám, pesničky budem promovať samostatne. Stále treba niečo robiť. Aby ste boli pre divákov zaujímavý, musíte stále posúvať svoju existenciu,“ poznamenal spevák, ktorý v uplynulých týždňoch absolvoval i niekoľko vydarených koncertov. „Vystúpil som v Bratislave na Jazzovej lodi, v Petrohrade na festivale Biele noci a minulý týždeň som mal koncert na Colours of Ostrava. Som rád, že si na mňa kolegovia z Ostravy spomenuli,“ poznamenal Lipa.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*