Zdravé vlasy po lete

Vždy, keď sa spomenú vlasy, tak vám určite napadne tá známa fráza, že sú korunou krásy. Je pravda, že vlasy si ihneď všimnete na každom, a práve preto by ste si mali dať záležať na tom, ako vyzerajú. Určite viete, že po dlhom letnom období, by ste im mali venovať zvýšenú pozornosť a starostlivosť, pretože dostali poriadne zabrať.

Soľ, slnko, chlór

 

Stalo sa vám niekedy, že vám silné exotické slnko zmenilo vašu farbu vlasov a „vytiahlo“ ju? Práve na takomto príklade si môžete uvedomiť silu slnka a vplyv, aký má na vaše vlasy. V kombinácii so slanou vodou, ak ste si užívali dovolenku pri mori alebo s chlórom, ktorý je zase v bazénoch, potrebujete oživiť nielen intenzitu farby, ale aj silu vlasov zvnútra.

 

Zrejme prvým krokom, ktorý budete chcieť s vašimi vlasmi urobiť, je nafarbiť ich. Ak to robíte doma, dajte si naozaj záležať na výbere farby na vlasy, aby ste im ešte viac neuškodili. Pri zmene značky si vždy dôkladne prečítajte príbalový leták a nikdy neprekračujte dobu pôsobenia. Mohli by ste si vlasy spáliť, prípadne dosiahnuť nesprávny odtieň farby, a to určite nechcete.

Doma aj u profesionála

 

Domáca starostlivosť a jej pravidelnosť je veľmi dôležitá. Zrejme najčastejšie využívanými sú šampóny na vlasy, no nemali by byť jedinou vlasovou kozmetikou. Nezabúdajte ani na kondicionéry, ktoré takzvane vlas uzavrú a minimálne raz za týždeň zapojte do vlasovej rutiny aj masku. Tú podľa návodu nechajte pôsobiť, poriadne ju zmyte a následne aplikujte kondicionér.

 

Aby ste urobili pre vaše vlasy maximum, nevyhýbajte sa kaderníckym salónom. Profesionálna starostlivosť o vlasy je rovnako dôležitá a dodá im nový šmrnc. Návšteva každé tri mesiace je ideálna, čo sa týka frekvencie. Vlasy dostanú vitamínový boost, vy trošku zmeníte účes a dodáte im novú silu. Leto vás už neprekvapí a vaša koruna krásy bude reprezentatívna celoročne.

 

Zdroj obrázku: BLACKDAY / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *