Optimálne pracovné podmienky sa rovnajú výkonnejším zamestnancom

23. apríla 2018

Kancelária je miesto, kde zamestnanci trávia väčšinu svojho času. Aby tam aj vydržali a cítili sa zároveň dobre, potrebujú určité podmienky. V súčasnosti môže byť situácia v kanceláriách veľmi rôznorodá. Viete ale vy, čo by malo byť ideálnym pracoviskom pre vašich zamestnancov?

Správna motivácia

Takmer všetky pokročilé spoločnosti súhlasia s tým, že dobrá kancelária je jednou z hlavných motívov zamestnancov. Samozrejme, že to závisí aj od charakteru konkrétnej činnosti. Administratíva za pracovným stolom je ale fádna a nezáživná, ak je vykonávaná 8 hodín, 5 dní v týždni a dlhodobo sa zvládať bez zlepšenia podmienok nedá. Pomôže vám v tom špeciálny kancelársky nábytok, ktorého vlastnosti oceníte veľmi rýchlo. Množstvo úložných priestorov, ktoré sú usporiadané podľa potrieb pracovníkov.

Správne osvetlenie

Motivovať sa k vyššej efektivite dá ale aj inak. Vodným osvetlením. Vedeli ste, že veľkým a častým spúšťačom stresu je práve umelé osvetlenie? Preto je nutné dopriať si čo najviac toho prirodzeného svetla. Umiestnenie výškovo nastaviteľného stola v blízkosti okna je najlepším riešením.

Využívanie moderných technológií

Tie sa stávajú našou súčasťou čoraz viac a ich ovládanie nám zjednodušuje život. Platí to aj v práci. Aj vaša marketingová stratégia počíta s dobrou Facebook reklamou, tak prečo niečo podobné nedopriať aj zamestnancom. Inovatívne kancelárske balíky s vylepšenými funkciami a nástrojmi. Aplikácie, systémy a rôzne školenia a vzdelávanie. To všetko pomáha.

Delegovanie práv a povinností. Ani by ste neverili, ako to funguje a motivuje! Vyskúšajte pochvalu, pre mnohých zamestnancov je to niečo ako druhý plat alebo odmena. Využite aspoň niečo z toho, čo sme spomenuli a uvidíte, že to pomáha.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*