Online aplikácie, vďaka ktorým zistíte rýchlosť vášho internetu či výšku mesačnej splátky

8. augusta 2019

Internet nám umožňuje prístup k najrôznejším informáciám, novinkám, môžeme vďaka nemu komunikovať s ľuďmi po celom svete, byť aktívni na sociálnych sieťach či nakupovať. 

Užívame si vďaka nemu zábavu, socializujeme sa, no často je to nenahraditeľný pomocník. Existuje množstvo aplikácií a stránok, ktoré nám behom pár sekúnd dokážu poskytnúť údaje, ktoré práve potrebujeme. Predstavme si aspoň zopár z tých, ktoré by ste v bežnom živote počas dňa mohli využiť a ktoré vám jednoznačne pomôžu. 

Majte svoje financie pod kontrolou 

Určite sa vám neraz stalo, že ste potrebovali narýchlo niečo premerať, vyhľadať, zistiť. Či už išlo o financie, rýchlosť alebo rýchle porovnanie cien. Veľmi užitočným nástrojom, ktorý si viete jednoducho vyhľadať na internete a ktorý vám určite neraz pomôže, je kalkulačka čistej mzdy.

Ak ste nezamestnaný a hľadáte si prácu, viete, že v inzerátoch s ponukami voľných pracovných miest je uvádzaná mzda v hrubom. Preto cez kalkulačku čistej mzdy si môžete vyrátať, aká suma vám príde každý mesiac na účet. Čo sa týka financií, existujú aj kalkulačky splátok hypotéky.

Okrem toho, že si cez jednoduché porovnanie ponúk samotnej hypotéky od rôznych bánk viete vybrať takú, ktorá vám najlepšie vyhovuje, môžete si tiež vyrátať rýchlo a jednoducho splátky samotnej hypotéky. Je dôležité však vedieť niektoré vstupné parametre, akými je napríklad cena nehnuteľnosti, do ktorej chcete investovať.

Dôležitá je vaša predstava o výške pôžičky, ako dlho by ste optimálne chceli splácať hypotéku a tiež si môžete vybrať dobu fixácie. Ak nechcete hypotéku, ale radšej by ste si zobrali pôžičku na čokoľvek potrebujete, viete si nastaviť samozrejme aj kalkulačku na výpočet pôžičky. Či už ide o pôžičku alebo spomínanú hypotéku, po prerátaní jednotlivých splátok vám ukáže aj ponuky bánk, z ktorých si môžete vybrať tú, čo najviac vyhovuje vašim predstavám. 

Rýchlosť internetu je dnes kľúčová

Ďalšou zaujímavou online aplikáciou, ktorú si viete na internete vyhľadať, je speedmeter na meranie rýchlosti internetu. Na webe ich je množstvo, môžete si vyskúšať viacero a nájsť si takú, ktorá vám vyhovuje. Vďaka tomuto jednoduchému testu rýchlosti internetu zistíte, či je váš internet dostatočne výkonný, aká je prenosová rýchlosť, rýchlosť sťahovania dát alebo rýchlosť nahrávania dát. Možno tak na novú hudbu či film, ktoré ste si stiahli, nebudete musieť čakať dlhé minúty, či nebodaj hodiny. Ak vidíte, že vás internet je pomalý, možno by bolo múdre sa poobzerať po nejakom výkonnejšom. V dnešnej dobe je samozrejmosťou mať rýchly a výkonný internet bez zbytočných výpadkov. 

Vyhľadajte a naplánujte si dovolenku snov 

Keď už sme pri zábave, neodmysliteľne k nej patrí aj cestovanie. Ak idete aspoň raz ročne radi na cestu do zahraničia, či už do tepla k moru, alebo sa radšej pozriete niekam severnejšie, isto ako prvé vyhľadávate. Hľadáte letenky, ubytovanie, možnosti pre zábavu a stravovanie v okolí vášho pobytu, hľadáte čokoľvek, čo sa týka dovolenky. Preto bude pre vás vhodný nástroj vyhľadávania a plánovania dovoleniek.

Plánovač slúži na to, aby vám v danom termíne našiel pre vás čo najvhodnejší a najvýhodnejší pobyt. Samozrejme musíte mať predstavu o lokalite, ktorú chcete navštíviť, a o približnej cene, ktorú ste ochotní zaplatiť. Vyhľadávač dovoleniek vám vyhodí ponuku hotelov na vami vybrané dátumy. Vždy máte pri ponuke možnosť dopravy, či chcete leteckú, autobusovú alebo pôjdete na vlastnú päsť.

Môžete si tiež vybrať spomedzi možností stravovania all inclusive, polpenziu alebo plnú penziu. Alebo ísť jednoducho bez stravy a riešiť to vo vlastnej réžii. Okrem iného si môžete filtrovať aj ostatné požiadavky, akými sú napríklad Wi-Fi pripojenie v hoteli, možnosť priniesť si domáceho miláčika, klimatizácia, bazén či vzdialenosť hotela od pláže.

Internet doma aj v telefóne

Pohodlnejšie je mať internet samozrejme neustále pri sebe. Stačí vám vytiahnuť z vrecka smartfón a behom pár sekúnd si vďaka internetu v mobile vyhľadáte to, čo potrebujete. Ak práve nie ste pri vašom PC, nástroje, ktoré sme vám predstavili, viete použiť aj cez telefón. Okrem aplikácií na internete si môžete mnohé stiahnuť priamo do telefónu a mať ich tak narýchlo po ruke. Ak máte chvíľu času, odporúčame vám otvoriť si obchod s aplikáciami a prehľadať si rôzne kategórie. Nájdete nespočetné množstvo hier a zábaviek, pomocníkov do kuchyne a kuchárky s receptami, finančné kalkulačky, fitnes aplikácie plné cvičení a rád na udržanie zdravého životného štýlu, mapy a možnosti pre cestovateľov, online obchody. Hodiť sa vám tiež môže aplikácia na uloženie vašich klubových a vernostných kartičiek z obchodných prevádzok, ktoré viac nemusíte mať napchaté v peňaženke, ale pohodlne si ich nahráte do vášho smartfónu. A to je len zlomok možností, ktoré môžete vďaka rýchlemu internetu využiť.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*