Práca z domu môže byť zábavou

Boli ste k tomu donútení, alebo ste sa pre prácu z domu rozhodli dobrovoľne? Dnes je takýchto ľudí viac. Nie všetci sme sa však stihli na to pripraviť a vytvoriť si na home office ideálne podmienky. Dosahovať výkon ako z kancelárie v meste a byť produktívnym zamestnancom však musíme bez ohľadu na to, čím disponujeme. Ako to teda zvládať?

My vám poradíme a prácu z domu, nielen s pomocou dobrej virtuálnej adresy, uľahčíme.

Vytvorte si hranice

Táto rada neznamená, že musíte skutočne zháňať náradie a začať s tesárstvom a vytvárať v interiéri veľké priečky a bariéry. Je to len pripomienka, aby ste občas zhodnotili svoju domácu kanceláriu a zaistili jej profesionalitu. Ako na to: Nájdite si čas a pozrite sa na svoj pracovný priestor novými očami a identifikujte potenciálne rušivé prvky, ktoré vám sťažujú prácu. Je čas vykázať televíziu do spálne pre hostí a odstrániť herné konzoly.

Vybavte sa potrebnou technikou

Základom práce z domu je asi pre každého z nás internet. Avšak, občas budete musieť niečo aj vytlačiť a mať po ruke v papierovej forme. Zíde sa vám preto nielen počítač a mobil, ale aj tlačiareň a k nej kompatibilné tonery.

Uľahčite si to so správnou stoličkou

Bolesti chrbta pociťuje aspoň 90 percent dospelých. A väčšina populácie v produktívnom veku každý rok čelí vážnym problémom s bolesťami chrbta, pretože je ich práca sedavá. Ak preto  ignorujete svoju polohu pri dlhodobom sedení, môžete sa pripraviť na zdravotné problémy, ktoré škodia vášmu výkonu a nálade.

Ako na to: Vyberte si ergonomickú stoličku. Tento komplexný sprievodca vám určite pomôže. Ak je váš rozpočet v súčasnosti príliš nízky na to, aby ste mohli uvažovať o tomto doplnku, zvážte aspoň zakúpenie podpory pre svoju súčasnú stoličku. Vankúš môže pomôcť tiež.

Pracujte pod dobrým svetlom

Za zlou čitateľnosťou vytlačeného dokumentu alebo zmluvy nemusíte vždy hľadať len chýbajúci alternatívny toner HP v tlačiarni, ale aj nedostatočné osvetlenie.

Osvetlenie je obrovská, ale často prehliadaná súčasť vášho pracovného prostredia. Máte vo svojej domácej kancelárii okná, ktoré prepúšťajú veľa zdravého prirodzeného svetla? Slnečné svetlo je úžasný prostriedok na zlepšenie nálady a je dokonca prospešný i pre vaše zdravie.

Teraz v zime vás ale nezachránia ani veľké okná, pretože deň je krátky a svetla málo. Preto pomôže šetrné a kvalitné LED osvetlenie. Tak naň spolu s ďalšími našimi typmi myslite a prácu z domu určite zvládnete. Nezabudnite tiež na prestávky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *