Nepodceňujte otázku správneho výberu pracovných odevov, pretože dopady môžu byť zlé

30. januára 2019

Pocit bezpečia a istoty potrebujeme nielen pod svojou vlastnou strechou, ale aj v pracovnom prostredí, v ktorom trávime väčšiu časť svojho života. A jedným z prvkov, ktorý sa o bezpečnosť pri práci stará, je vhodný pracovný odev. Otázka jeho výberu by sa teda mala riešiť zodpovedne a s pochopením konkrétneho prípadu. Ak by ste niečo podcenili, náklady na chyby môžu byť veľmi vysoké.

Je to dôležité z niekoľkých dôvodov

Po prvé, zdravie a dokonca aj životy vašich zamestnancov závisia od správnej voľby ochranného oblečenia.

Po druhé, ak sú kombinézy vyberané nesprávne, zamestnanec sa bude cítiť nepríjemne, čo sa samozrejme odrazí aj na jeho produktivite.

Viac možností pri menšom príjme? Vieme, ako na to

Možno to v súčasnej situácií až tak nepociťujeme, ale potreba oblečenia je tu s nami už od nepamäti. V dnešnom modernom svete však zohráva odev ešte dôležitejšiu úlohu, pretože ľudia sa me...

Po tretie, v prípade zakúpenia nekvalitného pracovného oblečenia sa budú musieť vynaložiť dodatočné finančné prostriedky na nákup nových zariadení alebo na opravu existujúcich zostáv, čo negatívne ovplyvní funkcie aktuálneho pracovného odevu.

Aby nevznikli zbytočné problémy

Hlavné pravidlo pre výber v tomto smere je, že kvalitné pracovné odevy by mali byť v súlade s normami a výrobou, v ktorej pracujete. Tiež musí byť spoľahlivý a bezpečný. Tieto faktory sa dosahujú použitím správne vybraných špeciálnych textílií, príslušenstva a dizajnu, ktorý spĺňa odborné vlastnosti výroby.

Pri výbere odevu zvážte špecifiká práce vášho podniku. V závislosti od kategórie zložitosti vykonanej práce by mali mať špeciálne pracovné bundy rôzne ochranné vlastnosti. Poskytovať ochranu proti vlhkosti, mať tepelnú odolnosť, elektrickú a ochranu pred chemickými vplyvmi.

Ako sme už spomínali, odolnosť odevov pre takéto špeciálne a ochranné oblečenie závisí od hustoty tkaniny, ale vysoká hustota spôsobuje aj zvýšenú hmotnosť výrobku. Preto sa odporúča vybrať si oblečenie z materiálu s priemernou hustotou a s hmotnosťou nie viac ako 300 gramov na meter štvorcový.

A čo zariadenia a stroje?

Aj tie sa predsa v značnej miere podieľajú na aktuálnom stave bezpečnosti pri práci. V prvom rade sa o tento faktor musí postarať zamestnávateľ, vy ako pracovník, ho na poškodenú časť niektorých zariadení a strojov môžete a musíte upozorniť, pretože v mnohých situáciách môže ísť o vaše zdravie a dokonca aj vlastný život. S novou radlicou na VZV alebo iným doplnkom to pôjde omnoho lepšie a vaša produktivita bude vyššia. Spolu s vhodným pracovným odevom vytvoríte ten najlepší predpoklad pre spokojnosť na oboch stranách.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*