Nákupy v Rakúsku : Vyššia kvalita a omnoho lacnejší tovar

24. januára 2018

Rakúsko, to nie je len Viedeň, Alpy a Mozart. Zároveň to je zdroj dobrých nákupov. A keď je to tak blízko … Tak prečo si nedať pár tipov, kam sa za nákupy v Rakúsku vydať?

Ako asi každý vie, hlavné a najväčšie mesto Rakúska je Viedeň. Ďalšie veľké mestá sú Linz, Salzburg, Innsbruck, Celovec (Klagenfurt) a Graz.

A hoci všetky spomínané mestá majú nad sto tisíc obyvateľov, u Rakúska platí to isté, čo u Slovenskej republiky: rovnako ako najväčšie nákupné možnosti ponúka Bratislava.

Primark: módne oblečenie za dobrú cenu

Írsky reťazec Primark sa stal jedným z najobľúbenejších obchodov vôbec: ponúka kvalitné oblečenie aktuálnych módnych trendov a pritom veľa tovaru je k dostaniu doslova za babku.

Primark sa vo Viedni nachádza v obchodnom centre G3 v Gerasdorf: v G3 navyše nájdete obchody odevných reťazcov, ktoré zatiaľ na Slovensku nemáme.

Ale späť k primarku : pre Viedenčanov existuje ešte jeden obchod: v Shopping City Süd vo Vösendorfe, ktorý sa nachádza kúsoček na juh od Viedne. Ďalšie primárky sú v Innsbrucku a Grazi.

Outlet v Rakúsku

Čo sa týka outletov, jeden obrovský, celoročne dobre zásobený outlet sa nachádza v Parndorfe na východ od Viedne – a iba 35 kilometrov juhozápadne od Bratislavy.

Butiky a šperky – na nákupy do Viedne

Ak ale nechcete ľudové oblečenie a žiadate pre seba niečo lepšie, môžete zájsť pozrieť a nakúpiť tovar do butikov. Tie najvyhlásenejšej nájdete opäť vo Viedni, konkrétne v Zlatej štvrti, kde nájdete obchody značiek Emporio Armani, Prada, Valentino, Louis Vuitton a ďalšie.

Na viedenskom námestí Kohlmarkt zase môžete nakúpiť luxusné šperky.

Nákup elektroniky v Rakúsku

V Rakúsku sa všeobecne oplatí nakupovať aj biela elektronika, ktorá často vyjde lacnejšie ako v slovenských obchodoch. Všeobecne platí, že čím väčšie obchodné centrum u alebo v čím väčšom meste, tým väčší výber. Takže opäť Viedeň, ďalej Linz, Salzbrug, Innsbruck, Graz, Celovec.

Rakúsko a potraviny

Aj potraviny sa dajú v Rakúsku dobre nakupovať, pretože výber je veľký, tovar kvalitný a často aj lacnejší ako na Slovensku – čo vám napokon potvrdí každý nakupujúci obyvateľ bývajúci pri rakúskych hraniciach. Do Rakúska sa oplatí jazdiť napríklad pre mliečne výrobky, syry, čokoládu a cukrovinky, pečivo.

Výhodou je, že pre takýto tovar stačí zájsť do akéhokoľvek nákupného reťazca, a tie sa nachádzajú u každého trochu väčšieho mesta .Takéto miesta nájdete ľahko a dá sa tam zájsť na otočku.

Kozmetiku v Rakúsku nakúpite kvalitnejšie

Čo sa obchodných miest s kozmetikou týka, platí to isté čo u potravín.

Rakúske reťazca a drogérie všeobecne ponúkajú väčší sortiment ako na Slovensku. Naviac je vraj tovar kvalitnejší: napríklad parfumy kúpený v Rakúsku údajne vydržia voňať dlhšie, než tie kúpené na Slovensku.

A aké druhy kozmetiky vás vyjdú lacnejšie? Všetky! Obyčajnou výnimkou sú vlasové šampóny. Tie jediné vás v Rakúsku vyjdú drahšie.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*