Nákupy v Poľsku : lacný nábytok,potraviny,oblečenie

27. augusta 2019

Poľsko je jednou z mála európskych krajín, kde sú ceny nižšie ako na Slovensku. Obyvatelia pohraničných regiónov si tak k našim východným susedom môžu zájsť potrebné pre lacnejšie potraviny. Čo je tu ešte lacné a kam sa za nákupmi do Poľska oplatí vydať aj z väčšej diaľky?

Nákupy v Poľsku – Poľský Tešín

Čo sa týka lacných nákupov v Poľsku, k najobľúbenejším cieľom nielen Slovákov tradične patrí trhovisko v Poľskom Těšíne. Zájsť na nákupy do Poľského Těšína sa oplatí.

Nákupy potravín Poľsko

Do Poľského Těšína jazdí mnoho Slovákov nakupovať potraviny. Predajcovia tu lákajú výrazne nižšími cenami, či už sa jedná o mäso, syry, vajíčka či zemiaky. Napriek rozšírenému stereotypu o nekvalitných poľských potravinách si návštevníci Poľského Těšína kvalitu skôr pochvaľujú.

Nákupy Poľsko – Biedronka

Čerstvé a lacné potraviny možno lacno nakúpiť tiež v obchodoch poľského reťazca Biedronka, ktoré spoznáte podľa typickej Lienky. Biedronka nájdete v podstate po celom Poľsku, jedna je aj v Poľskom Těšíne.

Podľa odhadov slovenských zákazníkov sú tu ceny zhruba o tretinu nižšie, na kvalite to však výrobkom neuberá. Biedronka vzhľadovo pripomínajú skôr veľkoobchody než supermarkety – namiesto tovaru vyskladaného v regáloch tu nájdete hlavne celé kartóny, pretože ľudia sem jazdia najmä na veľké nákupy tzv. do zásoby.

Nákupy oblečenie a nábytku Poľsko

Ak sa chystáte do Poľska na nákupy oblečenia, aj potom je Poľský Těšín dobrou voľbou – na trhoch tu zoženiete lacný textil, ale aj obuv. Lacno tu môžete nakúpiť aj rôzne sezónny tovar – v zime sa oplatí zájsť do Poľska na lacné vianočné nákupy dekorácií vrátane umelých stromčekov.

Ďalej ide potom o jedno z miest, kam je výhodné vyraziť do Poľska na nákupy nábytku. Aj v tomto prípade nižšia cena neznamená nižšiu kvalitu – na trhoch miestnej stolári ponúkajú vedľa drevotriesky aj nábytok z masívu.

Nákupy v Poľsku – Kudowa Zdroj

Ďalším obľúbeným miestom pre lacné nákupy v Poľsku je Kudowa Zdroj..

V poľskej Kudowa Zdroji sa oplatí najmä nákupy spoločenského oblečenia, ďalej potom hračiek a rôznych domácich potrieb. Nakupovať sa hojne jazdí aj do 40 km vzdialeného mestečka Klodzka.

Nákupy v Poľsku – Katowice

Vedľa Poľského Těšína sú pre nákupy oblečenia v Poľsku skvelým miestom Katowice. Oproti Poľskému Tešínu sa tu však nakupuje nie v tržniciach, ale v obchodoch, z ktorých mnohé sú značkové.

Vo Fashion House Outlet Center môžete za nízke ceny nakúpiť tovar známych značiek, ako je Adidas, Nike, Converse a pod. Obľúbené je tiež Silesia City Center, kde nájdete ako lacnejšie značkový tovar, tak aj veľký výber moderného neznačkového oblečenia. V Katowiciach sa nachádza aj IKEA a Tesco.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*