Nákupy v Poľsku : lacný nábytok,potraviny,oblečenie

27. augusta 2019

Poľsko je jednou z mála európskych krajín, kde sú ceny nižšie ako na Slovensku. Obyvatelia pohraničných regiónov si tak k našim východným susedom môžu zájsť potrebné pre lacnejšie potraviny. Čo je tu ešte lacné a kam sa za nákupmi do Poľska oplatí vydať aj z väčšej diaľky?

Nákupy v Poľsku – Poľský Tešín

Čo sa týka lacných nákupov v Poľsku, k najobľúbenejším cieľom nielen Slovákov tradične patrí trhovisko v Poľskom Těšíne. Zájsť na nákupy do Poľského Těšína sa oplatí.

Nákupy potravín Poľsko

Zistite, či vaša kuchyňa spĺňa hygienické normy

Mobilný telefón je jednou z najviac znečistených položiek v našom okolí. A nejde o žiadne prehnané tvrdenie. Okrem obyčajného prachu a nečistôt sa na jeho „tele“ objavujú aj stopy parazito...

Do Poľského Těšína jazdí mnoho Slovákov nakupovať potraviny. Predajcovia tu lákajú výrazne nižšími cenami, či už sa jedná o mäso, syry, vajíčka či zemiaky. Napriek rozšírenému stereotypu o nekvalitných poľských potravinách si návštevníci Poľského Těšína kvalitu skôr pochvaľujú.

Nákupy Poľsko – Biedronka

Čerstvé a lacné potraviny možno lacno nakúpiť tiež v obchodoch poľského reťazca Biedronka, ktoré spoznáte podľa typickej Lienky. Biedronka nájdete v podstate po celom Poľsku, jedna je aj v Poľskom Těšíne.

Podľa odhadov slovenských zákazníkov sú tu ceny zhruba o tretinu nižšie, na kvalite to však výrobkom neuberá. Biedronka vzhľadovo pripomínajú skôr veľkoobchody než supermarkety – namiesto tovaru vyskladaného v regáloch tu nájdete hlavne celé kartóny, pretože ľudia sem jazdia najmä na veľké nákupy tzv. do zásoby.

Nákupy oblečenie a nábytku Poľsko

Ak sa chystáte do Poľska na nákupy oblečenia, aj potom je Poľský Těšín dobrou voľbou – na trhoch tu zoženiete lacný textil, ale aj obuv. Lacno tu môžete nakúpiť aj rôzne sezónny tovar – v zime sa oplatí zájsť do Poľska na lacné vianočné nákupy dekorácií vrátane umelých stromčekov.

Ďalej ide potom o jedno z miest, kam je výhodné vyraziť do Poľska na nákupy nábytku. Aj v tomto prípade nižšia cena neznamená nižšiu kvalitu – na trhoch miestnej stolári ponúkajú vedľa drevotriesky aj nábytok z masívu.

Nákupy v Poľsku – Kudowa Zdroj

Ďalším obľúbeným miestom pre lacné nákupy v Poľsku je Kudowa Zdroj..

V poľskej Kudowa Zdroji sa oplatí najmä nákupy spoločenského oblečenia, ďalej potom hračiek a rôznych domácich potrieb. Nakupovať sa hojne jazdí aj do 40 km vzdialeného mestečka Klodzka.

Nákupy v Poľsku – Katowice

Vedľa Poľského Těšína sú pre nákupy oblečenia v Poľsku skvelým miestom Katowice. Oproti Poľskému Tešínu sa tu však nakupuje nie v tržniciach, ale v obchodoch, z ktorých mnohé sú značkové.

Vo Fashion House Outlet Center môžete za nízke ceny nakúpiť tovar známych značiek, ako je Adidas, Nike, Converse a pod. Obľúbené je tiež Silesia City Center, kde nájdete ako lacnejšie značkový tovar, tak aj veľký výber moderného neznačkového oblečenia. V Katowiciach sa nachádza aj IKEA a Tesco.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*