Dopriať si raz za čas dobrý kúpeľ, to je skutočná odmena. Pri tom by sme nemali zabúdať ani na to, že kúpeľ môže byť príjemný, a zároveň z neho môže byť skutočný balzam pre našu pleť. Treba si len správne vybrať, či si prichystáte kúpeľ so soľou, penou alebo olejom.

Kúpacie soli a oleje sa používajú už od staroveku, pretože ľudia už v dávnej minulosti objavili ich relaxačné, liečivé a vyživujúce účinky. Nenadarmo sa spomínajú slávne medovo-mliečne kúpele kráľovnej Kleopatry. Mali skutočne niečo do seba.

Peniaci zázrak
Peny do kúpeľa patria k modernejším vynálezom, sú však mimoriadne praktické, pretože v sebe zahŕňajú často hneď viacero účinkov. Najjednoduchším spôsobom ako si spestriť klasický kúpeľ, je pridať za lyžicu sprchového gélu do vane pri napúšťaní, aby príjemne penil. V takomto kúpeli však neostávajte ponorená príliš dlho, pretože to vašu pleť vysuší. Keď si chcete dopriať mnoho bubliniek vo vani častejšie, kúpte si v drogérii alebo lekárni penu do kúpeľa s éterickým olejom. Sú vynikajúce, ak si potrebujete uvoľniť svaly stuhnuté od stresu, alebo po namáhavých výkonoch.

Olejček
Pre dámy, ktoré trpia suchšou pleťou je vhodnejšie použitie oleja do kúpeľa. Raz za čas sa môžete rozmaznať gélových srdiečkom či guľôčkou do kúpeľa, doma však iste máte po ruke aj iné oleje, ktoré sa na vynikajúci kúpeľ hodia tiež. Použiť môžete pol lyžice panenského olivového oleja, alebo rovnaké množstvo detského oleja. S dávkovaním to nepreháňajte, nejde o to, aby ste mali pocit, že sedíte v mastných polievkových okách.

Kúpacie soli
Soli do kúpeľa sú kapitolou samou o sebe. Zvyčajne sa používajú pre svoj upokojujúci a liečebný účinok,  a to nielen na pokožku. Soli používajú radi pacienti trpiaci kožným alergiami, ekzémami, či psoriázou. Kúpeľové soli sú účinné pri týchto problémoch vďaka svojmu vysokému obsahu minerálov, často sa do nich pridávajú aj éterické oleje, takže pôsobia aj aromaterapeuticky.

Mimoriadne obľúbené sú aj soli a prípravky z Mŕtveho mora, o ktorých si budete môcť prečítať na našich stránkach už budúcu stredu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *