Najlepší zdroj prirodzeného tepla v domácnosti

23. apríla 2018

V minulosti to bola samozrejmosť, dnes je to moderný sen. Vlastniť krb, ktorého dizajn a funkcie vám budú slúžiť po celý život je túžbou nejedného z nás. Môžeme vám ju ale veľmi jednoducho a rýchlo splniť zrealizovať. Stačí si niečo o tom prečítať.

Nenechajte sa zmýliť veľkou ponukou

Keďže sa po týchto zariadeniach zvyšuje dopyt, narastá počet spoločností, ktoré ich predávajú. Už dnes v katalógu každého výrobcu krbov je možné počítať s nie menej ako stovkou modelov, z ktorých každý jeden má za cieľ uspokojiť chute a potreby zákazníkov. V mnohých katalógoch výrobcov sa preto stáva čoraz ťažšie orientovať.

Krok za krokom vám ponúkneme to najlepšie

Historický kalendár: Amundsen na Južnom póle či koniec vojny v Bosne. Čím je slávny 14. december?

Dnes má meniny Branislava a Bronislava. Čo sa udialo 14.12. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári.  Udalosti: 1542 – Pr...

Na začiatok by ste si mali uvedomiť, že naozaj dobrý predaj krbov musí zohľadňovať niekoľko dôležitých faktorov. My sme ich našli a predstavujeme vám dva dôležité detaily, na ktoré vám odporúča táto spoločnosť myslieť najviac.

  • Výber kupujúceho v každej fáze je založený na jeho finančných možnostiach.
  • Dôležitý je účel využívania krbu;

Financie problémom byť nemusia, pretože niekedy ich získanie môžete vyriešiť aj cez splátky a iné finančné spoločnosti, od ktorých ste si požičali na rekonštrukciu bývania. A nakoniec, ani samotné ceny dnešných krbov nie sú tak vysoké a dokonca si k nim môžete pohodlne dokúpiť  krbové náradie.

Takže druhá otázka, na ktorú je potrebné odpovedať, je: „Kde sa bude krb nachádzať: vo vidieckom dome alebo v inej stavbe?“

Má zásadný význam, pretože inštalácia krbu vo viacposchodovom dome je technicky oveľa zložitejšia ako inštalácia do vidieckeho domu. Ťažkosti môžu byť spojené s uzavretím komína. Navyše môžu vzniknúť určité ťažkosti v súvislosti s hmotnosťou krbu. Samozrejme, zložitosť inštalácie zvyšuje jeho náklady. To však neznamená, že je nemožné nainštalovať si krb aj vo viacpodlažnom dome – je len dôležité zohľadniť niektoré obmedzenia.

Účel krbu?

Ak ste majiteľom rodinného domu, v ktorom máte v úmysle nainštalovať si krb, potom si je potrebné dať odpoveď na otázku – „Za akým účelom jeho potrebu zvažujete: pre vykurovanie alebo pre estetické potešenie?“ Nezabudnite, že tu ale bude rozhodovať o jeho funkciách aj palivo, ktorým je najčastejšie asi drevo. Pričom si môžete vybrať aj tie na lieh.

Dokonca si môžete objednať aj záhradný krb, ktorý bude súčasťou modernej terasy, v ktorej blízkosti možno máte aj špeciálne nádrže na vodu. Možností, ako sa pripraviť na letné posedenia v prostredí vašej záhrady je niekoľko. S krbom to bude jednoduchšie. Alebo sa s ním naopak dobre pripravíte na zimu a chladné dni v interiéri. Vyskúšajte, veď možností máte niekoľko.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*