Najlepší spôsob ochrany vášho vozidla

8. augusta 2020

Každý obozretný motorista sa pomocou alarmu snaží chrániť svoj majetok pred krádežou a inými nepríjemnými prekvapeniami. Je to rozumné rozhodnutie, niekedy však nie je možné dosiahnuť pozitívny výsledok kvôli širokej škále takýchto zariadení a nedostatku skúseností s ich prevádzkou.

Zvážte preto výber vhodného zabezpečenia auta, pretože nielen odborné kurzy prvej pomoci vám môžu na ceste zachrániť život.

Vyberajte zabezpečenie auta proti krádeži s diaľkovým ovládaním

Väčšina moderných alarmov je dnes už vybavená funkciou automatického spustenia. S ich pomocou môže užívateľ naštartovať motor na diaľku stlačením tlačidla alebo signálom z časovača, hodín alebo snímača teploty (v závislosti od modelu). Stačí si vybrať správne a najlepšie zabezpečenie auta proti krádeži s pohodlným ovládaním na diaľku a množstvom funkcií a ochrana vášho vozidla bude zaručená.

Imobilizér sa postará o vaše auto za vás

Imobilizér blokuje silové obvody na štartovanie a prevádzku motora, palivový systém automobilu atď. Inými slovami, zabraňuje krádeži automobilu vlastnou silou. Je potrebné poznamenať, že pri správnom integrovanom prístupe hrá kvalitný imobilizér mimoriadne dôležitú úlohu pri ochrane vozidla pred krádežou.

Výhodou imobilizéra je aj možnosť aktivácie režimu ochrany proti krádeži po uplynutí určitého času. To znamená, že ak vlastník vozidla alebo vodič neprijme nijaké kroky spojené s funkciou blokovania, automaticky sa imobilizér zapne sám. Jeho účelom je tak zaistiť bezpečnosť vozidla v prípadoch, keď je vozidlo na mieste krátkodobého parkovania. Napríklad na benzínovej pumpe alebo v blízkosti obchodu.

Ak teda nemôžete mať svoje auto pod neustálym dohľadom, zvážiť výber týchto blokovacích a ochranných mechanizmov motorových vozidiel sa určite oplatí, tak sa o tom presvedčte a svoje auto nimi vybavte.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*