Na Slovensku sa pripravme na najväčšie vojenské cvičenie

17. septembra 2018

V týchto dňoch prebieha na Slovensku najväčšie vojenské cvičenie za poslednú dobu. Ide o jedno z najvýznamnejších v Strednej Európe.

Na vojenskom cvičení Slovenský štít 2018, ktoré je najväčším svojho druhu u nás v tomto roku, sa zúčastňuje takmer 1500 slovenských vojakov.  Spôsobilosti si precvičuje aj približne 250 vojakov štátov Vyšehradskej skupiny, príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana a Pozemných síl USA v Európe.

Cieľom série cvičení v rámci Slovak Shield 2018 je najmä príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby. Ozbrojené sily SR si tak spolu so zahraničnými partnermi precvičujú takticko-operačné spôsobilosti a schopnosti na všetkých úrovniach velenia a riadenia, výcvik veliteľstva a štábu 2. mechanizovanej brigády, prípravu a výcvik veliteľstva operačného zoskupenia, ako aj na prípravu a výcvik veliteľstva vzdušného komponentu.

Slovak Shield 2018 bude prebiehať do 28. septembra 2018 v priestoroch Centra výcviku Lesť, v simulačnom centre Akadémie Ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, pričom využité budú aj ďalšie výcvikové zariadenia ozbrojených síl na celom území Slovenskej republiky. Samotná vykonávacia fáza (LIVEX) začne 23. septembra 2018.

Na následky malárie zomrel známy slovenský futbalista

Bývalý hráč našej najvyššej súťaže ochorel na maláriu počas svojho trénerského pôsobenia v Afrike. Slovenskou futbalovou obcou otriasla nešťastná správa. Vo veku 54 roko...

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*