Na Slovensku sa pripravme na najväčšie vojenské cvičenie

17. septembra 2018

V týchto dňoch prebieha na Slovensku najväčšie vojenské cvičenie za poslednú dobu. Ide o jedno z najvýznamnejších v Strednej Európe.

Na vojenskom cvičení Slovenský štít 2018, ktoré je najväčším svojho druhu u nás v tomto roku, sa zúčastňuje takmer 1500 slovenských vojakov.  Spôsobilosti si precvičuje aj približne 250 vojakov štátov Vyšehradskej skupiny, príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana a Pozemných síl USA v Európe.

Cieľom série cvičení v rámci Slovak Shield 2018 je najmä príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby. Ozbrojené sily SR si tak spolu so zahraničnými partnermi precvičujú takticko-operačné spôsobilosti a schopnosti na všetkých úrovniach velenia a riadenia, výcvik veliteľstva a štábu 2. mechanizovanej brigády, prípravu a výcvik veliteľstva operačného zoskupenia, ako aj na prípravu a výcvik veliteľstva vzdušného komponentu.

Slovak Shield 2018 bude prebiehať do 28. septembra 2018 v priestoroch Centra výcviku Lesť, v simulačnom centre Akadémie Ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, pričom využité budú aj ďalšie výcvikové zariadenia ozbrojených síl na celom území Slovenskej republiky. Samotná vykonávacia fáza (LIVEX) začne 23. septembra 2018.

Čakáte bábätko? Na toto sa treba pripraviť

Príchod nového člena rodiny je vždy radosť. Všetky začiatky ale bývajú ťažké, a ak ide o vaše prvé dieťa môže vás vytrápiť detská kolika aj rastúce zúbky. Na druhej strane vás samozrejme čaká ...

 

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*