More pri Faerských Ostrovoch opäť očervenelo po brutálnom zabití 180 veľrýb

17. augusta 2018

Nie, nejde o scénu z hororu. Práve takýto brutálny obrázok sa môže naskytnúť každý rok hocikomu, kto navštívi Faerské Ostrovy aj v 21. storočí.

Svet ostal opäť pobúrený z hrozivých obrázkov krvavej morskej hladiny pri pobreží Faerských Ostrovov. Opäť sa tu totiž konal tradičný lov na veľryby.  Viac ako 180 bezbranných živočíchov bolo brutálne zabitých v zálive Sandav Gur, keďže sa miestni obyvatelia stále nevedia vzdať pre nich historicky dôležitej tradície. Faerčania to stále obhajujú tým, že už viac ako tisíc rokov sú počas studených zím odkázaní na tuk a mäso veľrýb.

Nič netušiace veľryby plávajúce v blízkosti pobrežia počas ich migračného obdobia sú rybármi zahnané do plytkého zálivu. Akonáhle ostanú uväznené a bez možnosti úteku, doslova sa na nich vrhne celé mesto. Akcie sa totiž zúčastňujú takmer všetci vo veku od šesť rokov. Veľryby vytiahnú pomocou lán na pobrežie, kde do nich bodajú hákmi a rozrezávajú nožmi. Následne ich nechajú vykrvácať a tak more premení svoju farbu na krvavú.

Obrovské množstvo ľudí z celého sveta sa snaží tento krvavý festival zastaviť, no zatiaľ neúspešne. Aj keď chápu, že tradície treba dodržiavať, poukazujú na to, že väčšina z mäsa sa nakoniec neskonzumuje. Preto je otázne, či je stále potrebné takto trýzniť veľryby.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*