Ministerstvo zahraničných vecí: SR ďalej považuje Krym za územie Ukrajiny

28. júla 2018

Slovenská republika naďalej považuje Krym za územie Ukrajiny. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré rezort zahraničia poskytol médiám.

„MZVaEZ v súlade so spoločnou pozíciou členských krajín Európskej únie a Severoatlantickej aliancie neuznáva výsledky nelegálneho referenda na Kryme z marca 2014. Pripojenie polostrova k Ruskej federácii porušilo základné princípy medzinárodného práva a narušilo zvrchovanosť a územnú celistvosť Ukrajiny,” uvádza ministerstvo a dodáva, že Slovenská republika naďalej považuje Krym za územie Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hraniciach.

SR v rámci svojho nadchádzajúceho predsedníctva v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe sa počas roku 2019 sústredí na problematiku konfliktov v tomto priestore, informuje ďalej MZVaEZ. „Jednou z našich priorít bude snaha prispieť k riešeniu konfliktu v susednej Ukrajine, ktorej suverenitu a teritoriálnu integritu plne podporujeme,” uvádza na záver ministerstvo zahraničných vecí.

Blíži sa rapídna zmena počasia, čaká nás poriadne sneženie

Babie leto sa končí, pripraviť sa musíme na výraznú zmenu počasia. Tá bude sprevádzaná mrazom ale aj snežením. Okrem nočných a ranných mrazov sa podľa ...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*