Mimoriadna správa! Veterná kalamita pustoší Slovensko, zabíjala aj na školách

30. septembra 2019

Veľký pozor! Slovenskom sa ženie veterná kalamita sa ženie celým Slovenskom. Veľmi tragický okamih sa udial aj na jednej zo škôl v Nitre. Problémy hlási aj okolie Bratislavy.

V Nitre vplyvom silného vetra spadol strom na žiakov základnej školy na prechádzke. Na mieste zomrelo 14 ročné dievča. Ďalší žiaci sú zranení, jeden vážne. SHMÚ dnes vydal varovanie pred silným vetrom pre celé územie SR.

ilný vietor v Bratislave komplikuje situáciu aj v MHD. Pre popadané stromy sú niektoré úseky neprejazdné alebo je cez ne obmedzený prejazd. Jedna z najvážnejších situácií sa stala na linke 29, kde konár stromu prerazil čelné sklo autobusu. Zaobišlo sa to bez zranení.

Dopravný podnik Bratislava na sociálnej sieti upozorňuje na neprejazdnosť Devínskej cesty pre spadnutý strom. Linku 29 budeme dopravca zrejme presmerovávať cez Dúbravku. Spadnutý strom blokuje aj vjazd do petržalského Ovsišťa. Linka 98 preto Ovsište neobsluhuje. Zo zastávky Ekonomická univerzita pokračuje rovno po Dolnozemskej ceste.

Silný vietor v hlavnom meste v pondelok zatiaľ spôsobil pád desiatich stromov. Pre TASR to povedala pracovníčka Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.Na Podunajskej ulici je odtrhnutá strecha,“ doplnila. Podľa informácií z Operačného strediska HaZZ došlo k pádu striech aj na Budovateľskej a Karadžičovej ulici.

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*