Miloš Zeman oslavuje okrúhle narodeniny. Tipovali by ste mu tento vek?

28. septembra 2019

Súčasný prezident Českej republiky dnes oslavuje krásne jubileum. Aj napriek tomuto vysokému veku plní funkciu prezidenta.

Prezident Českej republiky Miloš Zeman dnes oslavuje 75. narodeniny. Rodák z Kolína (28. septembra 1944) je bývalý český predseda vlády, ekonóm a významný porevolučný politik. V roku 1998 sa stal v poradí tretím českým premiérom. V roku 2003 neúspešne kandidoval na post prezidenta Českej republiky. 26. januára 2013 bol zvolený v poradí za tretieho českého prezidenta. Stal sa zároveň historicky prvým prezidentom zvoleným priamou voľbou. 21. marca 2007 oznámil svoj odchod z ČSSD, z dôvodu konfliktov s Jiřím Paroubkom. Odvtedy žil na Vysočine v obci Nové Veselí a nezúčastňoval sa politického života.

Miloš Zeman bol v januári 2013 zvolený za prezidenta Českej republiky. Boli to prvé prezidentské voľby kde hlavu štátu volili občania priamou voľbou. V prvom kole Zeman získal prvé miesto. Hlas mu odovzdalo 24,2 % voličov, voči druhému Schwarzenbergovi získal len o 0,81 % viac. Obaja kandidáti postúpili do druhého kola. V druhom kole, konanom 25. a 24. januára 2013 získal 54,80 % hlasov, Karel Schwarzenberg 45,19 %. Miloš Zeman sa tak stal novým prezidentom Česka. Vládu premiéra Petra Nečasa kritizoval ešte večer po vyhlásení výsledkov a vyzval na predčasné voľby.

Vaginálny zápach je nepríjemný problém
Vaginálny zápach

O zdravý pach vagíny sa treba starať, nenechajte ju smrdieť po skazených rybách. Rozmýšľali ste niekedy nad pachom, ktorý máte tam dole? Nie je to nič neobvyk...

 

Prezidentská inaugurácia bola naplánovaná na 8. marca 2013 počas spoločného zasadania Senátu a Poslaneckej snemovne. Nový prezident svoj sľub zložil vo Vladislavskej sále. Svoj prezidentský post sa rozhodol obhajovať v nasledujúcich prezidentských voľbách 2018, v ktorých sa spolu s Jiřím Drahošom dostal do druhého kola. V druhom kole volieb za účasti 66,60% získal 51,36% hlasov a porazil tak Jiřího Drahoša.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*