Miesto v dome, ktoré o vás prezrádza viac než by ste si mysleli

23. apríla 2018

Predsieň, chodba alebo veranda, každý ju môže poznať pod iným pomenovaním. Dôležité ale je, že ide o jeden z prvých priestorov v interiéri, ktorý každý, kto k vám príde uvidí ako prvý. Preto by mal byť aj moderný nábytok neoddeliteľnou súčasťou interiéru chodby, ako esteticky atraktívny a pohodlný.

Ani táto miestnosť by nemala byť zanedbávaná a pri jej zariaďovaní je nutné brať do úvahy, že to musí byť priestor dostatočne kompaktný a priestranný zároveň. Poďme zistiť, ako si vybrať nábytok na chodbu?

Funkčný nábytok na chodbe nesmie chýbať

Dôležitým kritériom pre výbere akéhokoľvek nábytku je jeho funkčnosť. V prípade predsiene to platí dvojnásobne. Je to síce miesto, ktoré musí pôsobiť naozaj dokonale, pretože vytvára prvý dojem, ale aj tu je priestor pre pohodlie a maximálny komfort. Najčastejšie sú jeho súčasťou nádherné drevené schody, ktoré vedú do ďalších obytných priestorov domu. Aj tie by mali byť dokonalé a takmer bezúdržbové.

Potom je to samozrejme už spomínaný nábytok. Tu by sme vám odporúčali vzhľadom na špecifické rozmery týchto častí domu zvážiť použitie nábytku na mieru, ktorý sa prispôsobí akýmkoľvek stavebným nedokonalostiam.

Usporiadanie predsiene

Ako sme už povedali, dôležitým kritériom pre výber nábytku a jeho umiestnenie v chodbe je jeho funkčnosť. Na verande by preto mal  byť nábytok s optimálnou veľkosťou, vhodný na uloženie všetkých druhov vecí – vrchného oblečenia, klobúkov, dáždnikov, tašiek, topánok a iných vecí. Mal ba mať aj dostatok vešiakov, regálov, uzavretých aj otvorených, ktoré priamo ovplyvňujú funkčnosť chodby.

Trochu estetiky neuškodí

Aby to bolo aj potešenie pre oči a dokonalé vytvorenie prvého dojmu, musíte brať ohľad aj na estetiku. Čisté steny a podlaha. Svoje zohráva aj vôňa a teplota. Obklad z kameňa, prírodného travertínu vám môže pomôcť tiež. Doplniť to môžete sedacou súpravou z ratanu alebo iného materiálu, ku ktorému stačí nájsť v Bohemia Crystal eshope luxusný doplnok. Vyskúšajte a uvidíte, že to funguje.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*