Slovenský hokej prichádza o jednu zo svojich najväčších hviezd v histórii. Marián Gáborík sa totiž už aktívne hokeju nevenuje. Za jeho smutným koncom kariéry je zranenie.

Marián Gáborík si pomaly zvyká na život bez aktívneho hokeja. „Udržiavam sa a cvičím, aby sa zlepšil môj stav. Popri tom sa venujem biznisu a užívam si život bez hokeja, čo som za posledných 19 rokov nezažil. Dokonca som začal hrať aj na gitare,“ skonštatoval Gáborík pre potrál sport24.pluska.sk. Slovenský rýchlik na korčuliach odohral v sezóne 2017/2018 v tímoch Los Angeles Kings a Ottawa Senators dovedna 46 zápasov s bilanciou 11 gólov a 10 asistencií. Odvtedy sa už v NHL neukázal a všetko nasvedčuje tomu, že vo veku 37 rokov sa už ani nevráti.

„Zaradili ma na listinu dlhodobo zranených hráčov. V podstate som vypísaný. Samozrejme, rád by som ešte hral, ale boľavý chrbát mi to nedovolí. Pri bežnom fungovaní je to v poriadku, ale pri záťaži nie. Miestami som si ani nohu necítil a podstúpil som operáciu. Aj po nej nastali komplikácie, a tak sa to ťahá,“ uviedol Gáborík.

Marián Gáborík odohral v NHL celkovo 1035 zápasov, v ktorých zaznamenal 407 gólov a 408 asistencií. Vo vyraďovacej fáze pridal 58 bodov v 84 zápasoch. V sezóne 2013/14 sa stal so 14 gólmi najlepším hráčom play-off a nad hlavu zdvihol Stanley cup.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *