Má seriál Yellowstone šancu prekonať slávu nesmrteľného Dallasu?

4. decembra 2018

Patríte medzi generáciu, ktorá vyrastala na legendárnom seriáli Dallas? Ak aj máte v občianskom preukaze vyšší dátum narodenia, určite o jeho sláve a samotnej dejovej línii čo to viete. V posledných desaťročiach sa (možno aj z obavy porovnávania s Dallasom) veľmi veľa seriálov s podobnou tematikou nenatočilo. Až prišiel rok 2018 a zatiaľ veľmi úspešný Yellowstone.

Ako už vyplíva z názvu, dej sa odohráva na prevažne v prírode. Nemusíte sa však tešiť len na nekonečné pláne amerického vidieku, tento krát vás zavedieme do skutočnej westernovskej divočiny. Málo ľudí si vie predstaviť, aký drsný život sprevádza tvrdých chlapíkov a charizmatické ženy premávajúce sa po krajine na tých najdivokejších koňoch. Už nejde len o ich krotenie a naháňanie zblúdilých teliatok, na ktoré si brúsia zuby medvede. Súčasný western je plný politiky, zastrašovania a riešení sporov nad rámec zákona. Toto je aj prípad obrovského ranča Yellowstone, ktorý vedie „otec tvrďas“ Kevin Costner. Áno, nejde o menovca hlavného hrdinu filmu Tanec s vlkmi či Osobného stážcu Whitney Houston. Kevin totiž aj v 63 rokoch dokáže stvárniť postavu, ktorá dokáže použiť päste a zastrašiť aj tých najväčších miliardárov. Pred niekoľkými rokmi ešte nemysliteľné, že takéto herecké veličiny budú s radosťou účinkovať aj v seriáloch…

Čo sa týka samotnej zápletky, veľa vám prezrádzať nebudeme. Akiste však nič nepokazíme, ak vám napíšeme, že sa môžete tešiť nie len na krásne kone, ale aj množstvo „závažných trestných činov“, ktoré sa tak ľahko utaja v obrovských lesoch USA. Nemôže chýbať ani komunálna politika, nejakí tí potomkovia indiánov s miliónmi a účte či tradičný miliardár z cudzieho štátu, ktorý si chce podmaniť miestne územie. Okrem spomenutého Kevina Costnera sa v seriáli objavia aj skvelý Dave Annable, Wes Bentley, Kelsey Kelly Reilly, Gil Birmingham či Ian Bohen.

7 netradičných a neznámych stavieb na Slovensku

Ak máte chuť spraviť si výlet za netradičnými staviteľskými dielami na Slovensku, ktoré nie sú príliš známe širokej verejnosti, máme pre vás niekoľko tipov. Tieto stavby sú jedine...

V týchto dňoch sme sa dočkali konca prvej deväťdielnej série, ktorá nás dostala do deja od prvých minút. Aj napriek nie veľmi populárneho žánru ide o jeden z najlepších seriálov, ktoré nám doteraz ponúkol rok 2018. Odporúčame ho každému, kto nehľadá len komediálne scény či naopak množstvo krvi pri prestrelkách. Veď kvalitných drám s osobitými hlavnými postavami, do ktorých duší vstúpite naozaj hlboko, nie je nikdy dosť.

Celý seriál si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*