Loď svojpomocne prerobila na bývanie. Domov na vode teraz nerada predáva

23. januára 2022

Angličanka Fleur Leveneová predáva svoj hausbót za 150 tisíc libier. Loď dlhá 30,48 metra je pre ňu srdcovou záležitosťou, na jej rekonštrukciu pracovala svojpomocne cez dva roky. Nový majiteľ bude musieť v opravách pokračovať.

Loď SS Davenham z roku 1960 poskytuje po rekonštrukcii praktické bývania s elektrinou, vykurovaním a teplou vodou. Majiteľku stála prestavba 100 tisíc libier.

Exteriér lodi však potrebuje ešte veľa práce, rekonštrukciu si vyžiada aj mostík, kde je už drevo vo veľmi zlom stave a tiež je potrebné poriadne vyčistiť motor. Súčasná majiteľka loď kúpila v roku 2012 už s dieselovým motorom značky Gardner, ktorý nahradil pôvodný parný pohon.

repasovanie techniky
Čo predstavuje ponuka repasovanej výpočtovej techniky?

Pri vyššom náraste cien predpokladáme obozretnejšie nákupné správanie. Záujemca si precíznejšie vyberá, porovnáva a hodnotí v rámci rovnakej triedy modelov. ...

Hausbót teraz kotví na rieke Medway pri obci Cuxton v Kente v juhovýchodnej Anglicku. Plavidlo vlastnilo v minulosti veľa majiteľov, posledných desať rokov kotvilo na Temži, ale až Fleur Leveneová ho využila pre bývanie.

Najskôr začala podlahou v trupe lode a súčasne riešila prístup denného svetla do podpalubia. To sa jej podarilo s pomocou 24 nových malých okienok. K tomu sa vrhla na inštalatérske práce, prívod teplej vody a zavedenie elektrického prúdu.

Hausbót s plochou 181 metrov štvorcových má kuchyňu, jedáleň, dve obývacie izby, knižnicu, dve spálne, dve kúpeľne so sprchou, dielňu vedľa strojovne, úložné priestory a mostíka.

Zdroj: thesun.co

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*