Legendárny Priatelia hlásia návrat na seriálovú scénu

2. marca 2020

Seriál Priatelia sa po 15 rokoch vracia na obrazovky

Po viac ako 15 rokoch sa na scénu vracia jeden z najslávnejších seriálov histórie Priatelia. Tešiť sa môžeme na pôvodný hereckú osádku.

Priatelia sa vracajú v rámci špeciálu pre steamovaciu službu HBO Max. Ten by mal trvať hodinu a v rámci neho sa opäť stretnú aj Matt LeBlanc, Matthew Perry, Jennifer Aniston, Courteney Cox, David Schwimmer či Lisa Kudrow. Správu uverejnili herci na instagrame. Špeciál sa bude natáčať na identickom mieste, ako tomu bolo pôvodne. Pracovať sa bude teda v štúdiách Stagei 24 (Warner Bros., Burbank, Kalifornia). Réžiu si zobral pod svoje krídla Ben Winston, výkonnými producentmi sa stali Favid Crane, Kevin Bright a Marta Kauffman. Herci si za účinkovanie v špeciály pekne prilepšia, keďže si prídu na 2,8 až 3,7 milióna eur. HBO Max spolu s ním v máju spustí aj všetkých 236 pôvodných epizód.

Priatelia natočia v pôvodnom hereckom osadení hodinový špeciál

Priatelia hercom doteraz prinášajú veľmi slušné peniaze. Šestica totiž aj po rokoch zarába 2 percentá ročne z autorských práv seriálu. To znamená, že každý z nich zarobí cca 20 miliónov dolárov. „Pre vlastníka práv prinášajú priatelia stále asi miliardu dolárov ročne (Warner Bros). Keď si to zoberieme z pohľadu prvotných odmien pre hercov za epizódu, ktoré boli na úrovni 22 500 dolárov, ide o skvelé čísla. Samozrejme, tie platy sa s popularitou zvyšovali,“ uvádza Market Place. Táto suma sa v roku 2002 pri vyjednávaní o deviatej série vyšplhala na 1 milión dolárov za jedu epizódu pre každého s hercov.

Warner Bros doteraz zarába na seriáli ročne 1 miliardu dolárov

Ako to ale všetko začalo? Seriál Priatelia začali vytvárať David Crane a Marta Kauffmanová pod názvom Insomnia Cafe medzi novembrom a decembrom 1993. Svoju ideu predstavili Kevinovi Brightovi a následne spoločnosti NBC. Seriál sa následne už pod originálnym názvom stal jedným z najpopulárnejších programov histórie. Finále odvysielané 6.5.2004 sledovali 52,5 milióna Američanov, čo ho vystrelilo na piate miesto v rámci sledovanosti finále. V roku 2002 boli Priatelia nominovaní na Primetime Emmy Awards, z ktorého si odniesli ocenenie za najlepší komediálny seriál (8. séria).

Priatelia patria medzi historicky najobľúbenejší seriál

Zaujímavosti o seriáli Priatelia

 

  • Rossov syn Ben sa v roku 2017 priznal, že bol zaľúbený do Jennifer Aniston. To malo za následok, že pri každej ich spoločnej scéne zabudol všetky texty.
  • Isto si pamätáte na sochu bieleho psa, ktorého mali v byte Chandler a Joe. Tú dostala pôvodne počas prvého natáčania od svojich priateľov pre šťastie Jennifer Aniston.
  • Ikonickým sa stalo aj začiatočné video s fontánou. To sa ale nenatáčalo v New Yorku ale v štúdiách Warner Bros v Kalifornii.
  • Keď si Lisa Kudrow prečítala scenár, myslela si, že Chandler je gay.
  • Príbeh o tom, ako Phoebe vynosila deti pre svojho brata mal skutočný základ. Lisa Kudrow bola totiž v tom čase naozaj tehotná.
  • Pred tým, ako sa seriál volal Friends (Priatelia), nosil názov Insomnia Cafe, Friends Like Usa či Six of One.
  • Podľa pôvodného scenára mali tvoriť jednu z hlavných milostných postáv Joey a Monika
  • Jedná epizóda seriálu zabrala v priemere len päť hodín natáčania.

 

Celý seriál si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*