Legendárna Volga! Jej nové auto vás šokuje

28. júla 2017

Rusi chystajú oživiť automobilovú značku Volga, luxusné limuzíny už vyrábať nebude.

Automobily Volga boli za komunistického režimu určitým manažérskym, respektíve riaditeľským snom, najdostupnejším luxusným automobilom východného bloku. Vyrábali sa až do roku 2010, aj keď posledný model Siber už nemal so socialistickými tankmi nič spoločné, šlo totiž o licenciu Chrysleru Sebring druhej generácie. Od tej doby materský koncern GAT žiadnu ďalšiu Volgu nevyrobil.

To sa však má v krátkej dobe zmeniť. Ruský denník Vedomosti vyspovedal Siegfrieda Wolfa, šéfa Russian Machines Corporation, ktorej patrí skupina GAZ group a ten prezradil, že v blízkej dobe dôjde k návratu značky Volga, bude však zameraná na úplne iný sektor trhu. Namiesto luxusných sedanov a kombi bude produkovať ľahké úžitkové automobily.

Muž vymyslel neuveriteľný inzerát na Felíciu, predáva ju ako svoju starú k..vu

Predať ojazdené auto nie je vôbec jednoduché. Ak však zvolíte štýl napísania inzerátu, ako tento pán z Námestova, aspoň rozbúrite vody slovenského internetu. Presne toto...

Auto by malo byť menšie než úžitková rada GAZelle, veľkostne bude zhruba odpovedať Wolkswagenu Caddy. Wolf verí, že Volga má v Rusku stále dobrú povesť odolných a spoľahlivých vozov, ktorá uľahčí štart novej rady produktov.

Zdroj: auto.cz

 

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*