Kvôli chybe v Google mapách je nórska dedina každodenne zahltená návalom turistov

6. októbra 2017

Ako dôležitá presnosť online máp je, sa ukáže vždy, keď sa v nich objaví chyba. Minulý mesiac 17-ročná študentka takmer zomrela v púšti po tom, čo ju Google mapy zaviedli po neexistujúce ceste do púšte, a teraz podobný problém rieši nórska dedina Fossmork.

Navigácia v mapách Googlu totiž obsahuje chybu v trase k vyhlásenému útesu Preikestolen. Namiesto toho, aby mapy turistov viedli priamo k útesu, ich donúti zabočiť do malej dediny Fossmork, ktorá sa nachádza 20 kilometrov vedľa. Lenže keďže ide o naozaj populárny prírodný úkaz, turistov je veľa – často celé autobusy a miestni obyvatelia už začínajú byť naštvaní.

„Už sme poslali preč stovky turistov. Vždy im musíme povedať, že sú na zlej strane fjordu. Niekedy je to aj 15 áut za deň, „povedal starosta dediny miestnym novinám Stavanger Aftenblad. Miestny usadlík Gunnar Boe dodal: „Deje sa to naozaj každý deň. Cesta je tu dosť zlá, takže keď im povieme, že sa musí vrátiť, sú sklamaní. “

Google sa k situácii vyjadril tak, že o probléme vie, rieši ho a že si cenní všetky spätnej väzby. Obyvateľom Fossmorku sa tak snáď blýska na pokojnejšie časy.

Historický kalendár: kapitulácia Francúzska či Veľká vlastenecká vojna. Čím je slávny 22. jún?

Dnes má meniny Paulína. Čo sa udialo 22.6. vo svete či na Slovensku, na to sa pozrieme v historickom kalendári. Udalosti: 1675 – anglický kráľ Karol ...

Zdroj: Zive.cz, wikipedia

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*