Kvalitné elektromotory a zariadenia pre manipuláciu s nákladom

22. novembra 2020

Elektromotory pre spoločnosti

Vo výrobe, pri skladovaní aj v poľnohospodárstve mnoho strojov poháňajú elektromotory. Ako si vybrať ten, ktorý potrebujete, vám poradíme v nasledujúcom článku. A dostaneme sa tiež k zvierajúcim zariadeniam a čeľustiam na balíky.

Na čo myslieť pri kúpe elektromotora

Pri kúpe elektromotora si najskôr ujasnite, ktorý typ budete potrebovať. Hľadáte asynchrónny elektromotor? Tento typ beží nižšou rýchlosťou, ako je synchrónna. Aj asynchrónne elektromotory sa ďalej rozdeľujú podľa vstupného napájania, a to na jednofázové a trojfázové. Bežne v domácnostiach sa  využívajú jednofázové. V priemysle a iných odvetviach sú to trojfázové asynchrónne elektromotory.

Trojfázové asynchrónne elektromotory dobre odolávajú zmenám teploty, sú spoľahlivé a majú dlhú životnosť. Vynikajú tiež pevnou konštrukciou. Pri výbere zvážte požadované menovité napätie, rozsah výkonu, triedu izolácie a frekvenciu. Vyberať je potrebné aj podľa teploty prostredia, v ktorom ich budete používať.

Prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky

Prídavné zariadenia na vysokozdvižné vozíky prinesú do manipulácie s nákladom vyššiu presnosť, bezpečnosť aj rýchlosť. Ich výhodou sú minimálne nároky na údržbu, jednoduchá montáž, obsluha a uľahčenie prístupu k nákladu. Okrem toho vynikajú vysokou mechanickou odolnosťou a kvalitou komponentov. Vyberajte podľa toho, s akým nákladom potrebujete manipulovať. Niektoré prídavné zariadenia sú najvhodnejšie na bezpaletovú manipuláciu, iné na viacero paliet. Na zvieranie bremien valcového tvaru aj naležato využijete zvieracie kliešte. Zvieracie kliešte v špeciálnom prevedení vám umožnia ručné nastavenie vidlíc naležato, nastojato aj v 45° uhle.

Na vysokozdvižné vozíky pre manipuláciu s balíkmi sú určené čeľuste na balíky z rôznych materiálov. Nábehové hrany malej hrúbky umožňujú ľahké vniknutie medzi balíky. K dispozícii sú tiež čeľuste vo vyhotovení na manipuláciu s rolami s možnosťou rotácie a manipuláciu aj s viacerými rolami naraz. Špeciálnou kategóriou sú čeľuste na bielu techniku na manipuláciou s bielou technikou v obalových materiáloch.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*