Krásy Zillertalských Álp

31. decembra 2018

Prírodný park Zillertalských Álp bol založený v roku 2001 a s rozlohou približne 2500 km2  je najväčšou chránenou oblasťou Álp. Je turistickým rajom a prechádza rakúsko-talianskou hranicou. Tiahne sa od nadmorskej výšky 1000 m (Ginzling) až po 3510 m (Hochfeiler). V parku sa nachádzajú obce Brandberg, Finkenberg a Mayrhofen.

Prírodný park sa vyznačuje rôznorodou flórou a faunou, ktorú objavíte počas turistiky alebo horolezectva. Populárna je tu Berlínska horská trasa (BerlinerHöhenweg), ktorá vedie cez park. Ponuka Zillertalských Álp je rozmanitá: horolezectvo, jazda na bicykli, tematické chodníky a návštevnícke centrum – tu zažijete prírodu vo všetkých jej podobách a dozviete sa niečo o horských poľnohospodároch a vývoji ľadovca. NaturparkhausGinzling bol dokončený v roku 2008. Ponúka výstavy, ktoré sú virtuálne a multimediálne navrhnuté tak, aby vás navnadili zažiť a vidieť všetko aj na vlastnej koži.

Preoperovaný barbier tvrdí: Som bezpohlavný mimozemštan!

Aby sa vo veku 29 rokov konečne stal tým, kým chcel byť, rozhodol sa preoperovať zo ženy na muža. Tu však príbeh tejto osoby nekončí... Dvadsaťdeväťročný Jareth Nebula podstúpil op...

Spoznať prírodný park vám pomôžu taktiež vyškolení sprievodcovia. Absolvovať môžete bylinkovú prechádzku, kurz fotografovania prírody, či pozorovanie voľne žijúcich živočíchov. Samozrejme aj pre rodiny s deťmi sa konajú rôzne akcie, ako napr. lama trekking. Túra Berliner Höhenweg je určená pre zdatných turistov. Je niekoľkodňová a počas nej navštívite viacero horských chát. Je potrebná dobrá kondička a turistické skúsenosti. V podstate nepotrebujete horolezeckú výstroj. Zariadenie GPS je odporúčané, ale nie je povinné. Všetky cesty sú dobre značené a viditeľné v dobrom počasí. Nesmiete zabúdať na náhle zmeny počasia, pretože sneh sa tu môže objaviť aj v lete.

Ďalšou turistickou lahôdkou v Zillertalských Alpách je jazero Schlegeisspeicher. Je to nádherné miesto, ktoré určite musíte vidieť.  Nachádza sa pod horou Olperer. V roku 1965 tu bola zahájená výstavba vodnej elektrárne a od vtedy zároveň aj navýšená hladina jazera. Voda z nádrže preteká tunelom do elektrárne Rosshag dokončenej v roku 1970. Okolo jazera vedú turistické chodníky a impozantná priehrada vysoká 131 metrov je obľúbeným miestom pre fotografovanie. Za 1 a pol hodiny sa od jazera dostane k chate Olperer Hütte. Nachádza sa vo výške 2389 metrov nad morom a ponúka nezabudnuteľný pohľad na jazero Schlegeisspeicher a nádhernu scenériu hory Olperer. Taktiež sa pokocháte pohľadom na okolité ľadovce Zillertalských Álp. Od jazera sa môžete vybrať do Pfitscher Joch (taliansky Passo di Vizze), ktoré už leží na talianskej strane a trasa trvá asi 1,5 hodiny. Oddýchnete si v horskej chate Pfitscher-Joch-Haus, ktorá leží v nadmorskej výške 2276 m. K jazeru Schlegeisspeicher vedie takmer 15 km dlhá vysokohorská trasa z malej dediny Ginzling. Začína v nadmorskej výške 1250 metrov, prechádza cez osem zákrut a štyri skalné tunely až k parkovisku pri priehrade. Zvlášť medzi motocyklistami je táto cesta veľmi obľúbená.

Obec Ginzling sa právom nazýva horská dedina. Ginzling je ako stvorený pre turistov a horolezcov. Početné turistické chodníky a horolezecké trasy umožňujú prejsť túto časť Álp a vychutnať si nádhernú okolitú panorámu. Jednou z trás môžete absolvovať výlet až naSchönbichlerhorn vo výške 3133 n.m. Okolo Ginzlingu sa môžete vydať na 5 hodinovú okružnú túru, ktorá začína a končí v dedine. K dispozícii je tiež viacero ľahších prechádzok po okolí.

 

 

 

 

 

DCIM5225252

DCIM8565126485120

DCIM5456412

DCIM6245968451

 

Foto: Wikipedia

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*