Tipy na to, ako dokonale pokosiť trávnik

19. apríla 2022

kosenie s kosačkou

Či už to milujete alebo neznášate, tráva rastie. Aj to je dôvodom toho, že kosenie patrí medzi nevyhnutné jarné a letné aktivity. Trávnik treba udržiavať, keď už nie kvôli estetickým dôvodom, tak aspoň pre tie praktické. Kosenie je najlepším spôsobom, ktorým udržiavate zdravý trávnik. Každým kosením sa steblo trávy stáva hrubším, čím postupne získate trávnik ako z filmu.

Jar je už v plnom prúde a vy už určite vyťahujete svoju kosačku. Kosenie trávnika vôbec nemusí trvať dlho a môže to byť aj zábava. Existuje niekoľko trikov, ktorými si zjednodušíte aj spríjemníte prácu. Ktoré to sú?

Čistota kosačky je základ

S nedobre vyčistenou kosačkou z posledného kosenie toho nespravíte príliš veľa. Po každom jednom kosení treba kosačku očistiť a povyberať zaschnutú trávu. Ak sa budete o svoju kosačku znamenite starať, kosačka sa vám nebude kaziť a bude vám kosiť rovnomerne a presne.

Vyhnite sa miestam s práve zasadenou trávou

Kým nie je práve posadená tráva aspoň štyri centimetre vysoká, nemali by sme ju kosiť. Kosením môžete zničiť ešte slabé korene a vytrhnúť ich zo zeme, čím sa pripravíte o pekný trávnik a navyše vyjdú nazmar aj peniaze, ktoré ste investovali do trávneho semena.

Ostrihajte kamenisté okraje

Ak sa za vaším trávnikom začína kamenistá pôda alebo pekne urobená skalka, nechoďte na tieto miesta s kosačkou. Riskujete, že vám do nej vbehne malý alebo väčší kameň a vy si kosačku pokazíte. Okraje trávnika môžete zostrihať nožnicami.

Dovoľte si byť kreatívny

Kosenie trávnika napríklad Aku kosačkou umožňuje nastaviť si ideálnu výšku trávy, ktorú sa chystáte pokosiť. Rôzne časti trávnika tak môžu byť v rôznych výškach, čím môžete vytvoriť zaujímavé asymetrické obrazce. Každý rok si môžete vybrať, ako vaša záhrada bude vyzerať.

Kosenie môže byť aj zábava!

Zdroj obrázku: didesign021 / Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*