Kontrolóri zistili nedostatky v kvalite lieku Thiopental, z trhu sťahujú všetky jeho šarže

28. septembra 2018

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) stiahol z trhu liek Thiopental. Informoval o tom na svojej internetovej stránke. Dôvodom bolo zistenie nedostatku v jeho kvalite.

Stiahnutie sa týka konkrétne dvoch verzií výrobku. Thiopental VUAB 0,5 g a Thiopental VUAB 1,0 g. Stiahnu ich z úrovne distribučných spoločností, lekární aj zdravotníckych zariadení.

Odporúčame:
Kontrolóri nariadili stiahnutie liekov s účinnou látkou valsartan, v liečive môžu byť nečistoty

Lieky s účinnou látkou thiopental patria do skupiny barbiturátových celkových anestetík. Tie sú určené najmä na uvedenie pacienta do celkovej anestézy. Liek na Slovensku nemá priamu náhradu. No vo väčšine schválených indikácií je možné použiť iný vhodný prípravok.

Chalupka Deduška Večerníčka sa nachádza v Novej Sedlici!

Určite každý z nás pozná rozprávku vysielanú na obrazovkách RTVS- Večerníček, ktorá sa začala vysielať v roku 1977 a už čoskoro ju čaká jubileum- 40 rokov. Nikto však nevedel, že ozajstná chalúpka sa ...

Spoločnosť VUAB Pharma, ktorá je držiteľom rozhodnutia o registrácii lieku, v metodickom pokyne vyzýva distribučné spoločnosti s okamžitou platnosťou zastaviť distribúciu všetkých šarží lieku. Spoločnosti majú vrátiť lieky držiteľovi registrácie do 31. októbra 2018.

Viac k témam: Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL)
Zdroj: Webnoviny.sk – Kontrolóri zistili nedostatky v kvalite lieku Thiopental, z trhu sťahujú všetky jeho šarže © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*