Kedy ste si naposledy poriadne oddýchli?

18. januára 2022

jacuzzi pre rodinu

Oddych. Relax. Odpočinok. Tie slová poznáme všetci, a napriek tomu majú pre každého iný význam. Niekto rád oddychuje aktívnym športovaním, ďalší sa zrelaxuje pri dobrej masáži, inému vyhovuje ako forma odpočinku čítanie. Do ktorej skupiny patríte vy?

„Po hodine vo vírivke sa cítim ako znovuzrodená!“

Keď si naši dobrí známi kúpili Jacuzzi smiali sme sa im, či nie sú na takúto zábavu už starí. Keď som sa však o niekoľko týždňov ocitla v tej vírivke so seknutím v krížoch, smiech ma prešiel. Dostala som kompletnú hydromasáž, po ktorej som sa cítila ako po návšteve svojej masérky, ktorá však kvôli karanténnym opatreniam nepracovala. Od kamarátky som odchádzala oddýchnutá. Bolesť v krížoch ustúpila a zároveň zo mňa opadol stres z toho, že si ešte dlho nedoprajem masáž.

Zistila som, že luxusné vírivky nie sú len na zábavu pre mladých ale aj skvelým riešením zdravotných problémov. Rozhodli sme sa preto, že si aj my zaobstaráme vírivku. Vďaka spoločnosti Hottub prebehlo všetko bez problémov. Každý deň si v pohodlí domova doprajem svoju hodinu relaxu v podobe kvalitnej hĺbkovej hydromasáže. Cítim sa naozaj výborne.

repasovanie techniky
Čo predstavuje ponuka repasovanej výpočtovej techniky?

Pri vyššom náraste cien predpokladáme obozretnejšie nákupné správanie. Záujemca si precíznejšie vyberá, porovnáva a hodnotí v rámci rovnakej triedy modelov. ...

Len nehovorte, že na taký luxus akým je oddych nemáte čas. Kolotoč v práci, ďalší sa točí doma, potom rýchlo na gauč a pozrieť, čo je nové. Rýchlo sa uložiť spať a ráno zase od znova. Alebo patríte k tým, ktorí relax považujú za lenivosť? Máte pocit viny, keď sa na chvíľu zastavíte a strávite dve hodiny napríklad v saune alebo na masáži alebo lúštením krížoviek?

„Na saunu nedám dopustiť. Odkedy ju máme nie sme chorí.“

Vôbec neľutujem a ani si nevyčítam, že sme sa s rodinou rozhodli investovať do našej vlastnej sauny. Ocenili sme to najmä v období, keď bolo všetko kvôli protipandemickým opatreniam zatvorené. V pohodlí domova môžeme zdravo relaxovať.

Sauny na mieru sme objavili vďaka nášmu známemu lekárovi. Celá rodina sme boli neustále chorí. Deti vždy niečo priniesli zo školy a škôlky a vymieňali sme si to dokola celá rodina. Napriek tomu, že sme brali vitamíny na kilá, naša imunita asi nebola v dobrom stave. Rozhodli sme sa preto vybudovať si saunovaním lepšiu obranyschopnosť organizmu. Telo sa v saune vďaka poteniu zbaví toxických látok a dokáže aj lepšie zvládať teplotné výkyvy a je menej náchylné rôznym sezónnym chorobám. Na saunu nedáme dopustiť. Nebývame takmer vôbec chorí. V saune si jednoducho oddýchne telo aj myseľ.

 Naučiť si nájsť si čas pre seba a oddychovať je zvlášť v dnešnej dobe jeden zo spôsobov ako viesť kvalitný život. Spoločnosť v nás neustále vyvoláva pocit, že ak sa na chvíľu zastavíme a odpočinieme si – zlyhávame. Oddych nie je zlý. Rýchly životný štýl pod neustálym tlakom nás dokáže poriadne vyčerpať. Výsledkom je únava ale nespavosť, nechuť do jedla ale priberanie, vyčerpanosť, bolesti hlavy a mnoho iných menej i viac závažných zdravotných problémov.

„Plávanie ma vrátilo späť do hry.“

Mám rád aktívny odpočinok. Pracujem v kancelárii a za celý deň si neuveriteľne unavím hlavu ale telo sa nemá ako vybiť. Ideálny relax boli pre mňa vždy všetky športové aktivity. Od behu až po volejbal. Pred časom som však absolvoval náročnú operáciu chrbtice a všetky moje aktivity museli ísť bokom. Lekár mi povolil len plávanie. Spočiatku som bol nešťastný a v strese.

Nahromadenú energiu som nemal kde vyventilovať, pretože koronavírus zatvoril aj všetky plavárne. Prechádzky na čerstvom vzduchu boli príjemné ale nestačilo mi to. Doma sme o tom hovorili už predtým, ale až teraz sme sa rozhodli zrealizovať naše plány a zaobstarať si bazén s protiprúdom. V pohodlí vlastnej záhrady si teraz môžeme celoročne aktívne oddýchnuť plávaním. Mňa to vrátilo do hry.

 

Oddychujte podľa seba, nie podľa iných

Vyčleniť si počas dňa alebo týždňa pravidelný čas na odpočinok by mala byť samozrejmosť a súčasť života. Na chvíľu prevetrať hlavu a nemyslieť na termíny a deadliny. V opačnom prípade vás skôr či neskôr doženú všetky zanedbané psychické aj fyzické starosti. Donútia vás chtiac či nechtiac odpočinúť si na nemocničnom lôžku.

Skúste si aspoň hodinu denne nájsť čas na činnosť, pri ktorej si skutočne oddýchnete. Odložte mobil, tablet i notebook. Ak si túžite prečítať knihu – čítajte. Choďte na masáž, na prechádzku. Pustite si obľúbenú hudbu. Vypoťte sa v saune. Choďte si zacvičiť – jogu, pilates. Zaplávajte si. Zabehajte si. Nemáte radi beh, no všetci behajú – nebehajte. Buďte počas svojej hodiny denne sebeckí. Robte to, čo vás urobí šťastnými a pri čom si skutočne odpočiniete.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*