Kedy by ste mali vyhľadať hypoalergénne granule pre psíkov?

19. septembra 2021

granule pre psov

Granule sú základnou zložkou stravy pre každého psíka. Majú veľa výhod, ktoré sa týkajú ľahkej prípravy, dávkovania a tiež bohatého výberu toho, čo by mohli obsahovať. Pre každého psa je však dôležité zloženie. Niektoré psy môžu mať individuálne požiadavky na stravu, ktoré sa týkajú predovšetkým ich zdravotného stavu. Vtedy je nutné, aby ste vybrali kvalitné hypoalergénne granule.

 

Pre koho sú určené hypoalergénne granule?

Hypoalergénne granule sú vhodné pre psíkov, u ktorých sa objaví nejaká alergia, potravinová intolerancia alebo problémy počas trávenia. Alergia sa môže objaviť po určitej potravine, ktorá psíkovi spôsobuje ťažkosti. Tieto špeciálne granule pomáhajú predchádzať problémom, ktoré môžu spôsobiť rôzne zložky potravy. Pri kúpe hypoalergénnych granúl je nutné, aby ste tiež zohľadnili vek a váhu vášho psíka.

 

Aké majú vlastnosti:

Pozitívnou vlastnosťou hypoalergénnych granúl je ich schopnosť tlmenia prejavov rôznych alergií.

– Ako pozitívny fakt tiež môžete považovať to, že dokážu pomôcť pri problémoch so zdravotnými ťažkosťami.

Krmivo pre psov musí obsahovať všetky potrebné živiny pre jeho imunitu.

– Nezabudnite skontrolovať zloženie, ktoré by malo zodpovedať zdravotným potrebám a špecifikám psíka.

 

Výber granúl zohľadnite podľa toho, čo spôsobuje vášmu psovi alergie a precitlivenie. Najčastejšie ide o konkrétny druh mäsa alebo obilniny. Problémy môžu spôsobovať lepok, ktorí obsahujú obilniny. Dávajte si pozor aj na rastlinné a živočíšne bielkoviny, sóju, kukuricu, vajcia a niektoré mliečne výrobky.

 

Hypoalergénne granule pre psov neobsahuje časté alergény, ale zameriava sa na šetrnejšie zložky. Pri výbere teda zvážte okrem zloženia a obsahu mäsa, vitamínov či iných látok aj príchuť a veľkosť granúl, ktoré budú súčasťou stravy vášho psa.

 

Zdroj obrázku: Kaleb Kroetsch / Shutterstock.com

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*