Kávová usadenina je skutočne zázrak! Pomôže v domácnosti i v kozmetike

30. decembra 2019

Mletá káva obsahuje dôležité látky, ktoré môžete využiť aj po jej uvarení. Prezradíme, kde všade môžete kávovú usadeninu využiť.

Pomáha rastlinám

Môžete ju využiť ako hnojivo. Musí však ísť o čistú kávovú usadeninu bez cukru či iných umelých sladidiel. Stačí ju po použití pridať do zeminy v kvetináči či v záhrade. Kvety dokonca chránia aj pred škodcami.

Neutralizuje pachy

Vysušená kávová usadenina pomáha odstrániť zápach v chladničke. Nasypte ju na tanieriky a rozmiestnite do chladničky. Po niekoľkých dňoch bude zápach preč.

Čistí riad

Nasypte trochu usadeniny na hubku a môžete drhnúť aj pripečené hrnce. Vyskúšajte ju použiť aj na kuchynskú linku. Funguje to skvelo!

Ako píling aj na celulitídu

Použitú usadeninu zmiešajte s olivovým olejom a použite ju na pleť aj na telo. Na partie, ktoré trápi celulitída, skúste nanášať priamo kávovú usadeninu a najmenej 5 minút masírovať. Potom sa ešte zabaľte do potravinárskej fólie na 15 minút.

Na škrabance na dreve

Pomáha aj na škrabance a vyblednuté miesta na tmavo namorenom drevenom nábytku. Zmiešajte ju s malým množstvom horúcej vody, aby vznikla kašička. Naneste ju na potrebné miesta a zotrite. Napokon nábytok preleštite prírodným prostriedkom s obsahom včelieho vosku. Nábytok bude vyzerať ako nový.

Zbaví vás bĺch z domáceho maznáčika

Pridajte jednu polievkovú lyžicu kávovej usadeniny do psieho šampónu. Takto jednoducho sa zbavíte bĺch.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*