Kapitána výletnej lode, čo havarovala pri Vojke, obvinili

12. septembra 2016

Výletná loď MS Anesha plávajúca pod švajčiarskou vlajkou narazila do ochrannej hrádze rieky v prívodnom plavebnom kanáli rieky Dunaj. BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA 12. septembra (WebNoviny.sk) – Kapitána výletnej lode, ktorá cez víkend pri Vojke nad Dunajom narazila do ochrannej hrádze, obvinili zo všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Agentúru SITA o tom v pondelok informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Odporúčame:

Na Váhu sa potopil remorkér, odstraňujú olejovú škvrnu

Obrazom: Na Dunaji pri Vojke narazila loď, poškodila hrádzu

Rumunskému kapitánovi namerali 0,28 mg/l alkoholu, čo je v prepočte vyše pol promile. Neskôr mu v nemocnici namerali 0,20 mg/l alkoholu. Hovorkyňa však vysvetlila, že tým sa nedopustil trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Hranica trestnej zodpovednosti je tam jedno promile, vysvetlila. Polícia preveruje možnosť, že kapitán zaspal.

Obrazom: Výletná loď narazila do brehu Dunaja

Výletná loď „MS Anesha“ plávajúca pod švajčiarskou vlajkou narazila do ochrannej hrádze rieky v prívodnom plavebnom kanáli rieky Dunaj. Plavili sa po trase Viedeň – Budapešť a na palube bolo v čase nárazu približne 200 osôb, vrátane personálu. Ako dodala Linkešová, za spôsobenie značnej škody hrozí v zmysle zákona trest na dva až päť rokov. Škody na poškodenej hrádzi odhadli na viac ako 60-tisíc eur. Po výsluchu obvineného nebol dôvod na jeho zadržanie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*