Kalábria: Ideálna destinácia pre dovolenkujúcich, ktorí milujú prírodu a historické pamiatky

27. júna 2018

Taliansko je rozmanitá krajina a Kalábria, ktorá je jeho súčasťou, je jedinečným regiónom s neuveriteľnou prírodou, nádherným podnebím a zaujímavou históriou.

V každom rohu je tu veľa zaujímavých vecí: zrúcaniny rímskych osád, podvodné poklady, staroveké legendy a  romantické príbehy. Tento región je plný prekvapení, a keď sa niekedy sem vyberiete, určite si takúto dovolenku zopakujete aj o rok neskôr.

Vitajte v Kalábrii

Každá krajina, ktorá je pre vás svojím spôsobom cudzia, je lákadlom nepoznaných hraníc a dôvodom výberu lacnej last minute dovolenky. Aj Kalábria je presne takýmto miestom, ktoré ničí všetky obvyklé predstavy o Taliansku. Región sa nachádza v južnej časti polostrova: tvoriaci špičku talianskej „čižmy“. Žije tu takmer dva milióny obyvateľov a hlavným mesto je Catanazaro.

Celá oblasť tejto dovolenkovej destinácie sa nachádza medzi dvoma morami. Iónskym na východe a Stredozemným na západe. Juhozápadne od Kalábrie je ostrov Sicília, ktorá je tiež obľúbenou destináciou viacerých dovolenkárov z celého sveta. Budete tu mať naozaj čo pozorovať, tak si nezabudnite pribaliť do kufra aj špeciálny ďalekohľad, s ktorým vám neunikne ani ten najmenší detail vo veľkej vzdialenosti.

Niečo pre tých, ktorí túžia po skutočnej dovolenke

Kalábria je možno jediný región v Taliansku s niekoľkými historickými pamiatkami sústredenými vo veľkom množstve na jednom mieste. Často to bola oblasť ohrozovaná pirátmi a ničená pod ich vplyvom. Ukazovalo sa však nerentabilné, aby sa celý región akoby revitalizoval a prispôsobil turistickým požiadavkám, takže veľmi veľa je tu toho ešte nezmeneného, nenáročného a hlavne prirodzeného. Letnú dovolenku v Kalábrii si preto vyberajú najmä ľudia, ktorí si potrebujú odpočinúť od zhonu a v pravom lone prírody. A môžete tak urobiť aj vy.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*