Jurský svet 2 nadväzuje na veľkú slávu svojich predchodcov

12. októbra 2018

Filmy odohrávajúce sa v období jury sú už roky obrovským hitom. Aj tento rok sme sa mohli tešiť na jeden z nich. Oplatilo sa to dlhé čakanie na ďalší diel Jurského sveta?

 

Písal sa rok 1993 keď Steven Spielberg vypustil do filmového sveta svoje ďalšie veľkolepé dielo. Jurassic Park bol niečím novým, niečím čoho sa ľudia báli ale aj tak si dokázali plniť svoje detské sny. Väčšina z nás nie len v mladosti s údivom hltala všetky dostupné informácie o krvilačných dinosauroch. Konečne sme sa teda 25 rokov dozadu dočkali aj kvalitného filmového prevedenia s týmito grandióznymi bytosťami.

Desať detí, ktoré sa zo súrodenca veľmi netešili

Pre mnohých znamená vstup súrodenca do ich života veľkú zábavu a nekonečnú radosť. Deti na týchto fotografiách prejavili trochu iné emócie. Narodenie brata alebo sestrič...

Odvtedy sme mohli v rozmedzí niekoľkých rokov vzhliadnuť viaceré filmy z Jurského parku. Až v roku 2015 prišla éra Jurského sveta. Prvý diel akčnej sci-fi adventúry režiséra Colina Trevorrowa v hlavnej úlohe s Chrisom Prattom a Bryce Dallas Howard okamžite ovládla sály kín a dodnes patrí medzi najžiadanejšie filmy tých najznámejších televízií. Otázkou bolo len to, kedy sa dočkáme pokračovania. Tento čas práve nastal.

Už niekoľko dní praskajú kiná po svete vo švíkoch. Druhý diel Jurassic World: Fallen Kingdom nám opäť prináša 128 hodín napínavých scén. Okrem už zabehnutej dvojice Chris PrattBryce Dallas Howard  sa môžete tešiť aj na skvelé výkony Rafe Spall. Režisérska taktovka Juana Antonia Bayona opäť zaručuje zaujímavé súboje o život v obkľúčení nebezpečných dinosaurov. Hlavná dvojica sa vydáva na záchrannú misiu na exotický ostrov Isla Nuvar, kde sa nachádza bývalý prosperujúci zábavný park Jurský svet. V prvom dieli sa podarilo exponátom utiecť a porazili svojich ľudských šéfov. Filmoví hrdinovia sa na ostrov musia teraz vrátiť, keďže sa na ňom prebudila sopka a dinosaurom opäť hrozí vyhynutie. Claire už nevystupuje len ako manažérka, premení sa na aktivistku a záchrankyňu tvorov. Owen naopak túži po záchrane inteligentného jaštera Blue. Viac vám však už neprezradíme…

Ide opäť o veľmi kvalitný film. Role producenta sa ujal aj slávny Steven Spielberg, čo je naozaj cítiť. Diváci sa môžu tešiť na detských hrdinov – Velociraptorov, T-Rexa či Brachiosaura. Poteší aj návrat Jeffa Goldbluma v úlohe vedca Iana Malcoma.

Celý film si môžete pozrieť zadarmo na tomto odkaze.

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*