Hostel na Jamajke využil unikátny spôsob, ako vyčistiť pláž

29. januára 2020

Ubytovanie v Bratislave nemusí byť vôbec drahé

Majiteľ hostela na Jamajke bol smutný z pohľadu na pláž plnú odpadkov, ktorý sa mu naskytoval každý deň. Prečítajte si, čo spravil, aby pláž udržal čistú. 

Obrovské množstvo odpadu je stále veľkým problémom pre planétu. Smeti vidíme všade okolo seba, v lesoch, na plážach či v oceánoch. Ohrozených je množstvo živočíchov, rastlín i voda, ktorú pijeme. Nájdu sa však mnohí, ktorí sa rozhodli s odpadom bojovať. Možno ste počuli o virtuálnej hre s názvom Challenge, ktorou ľudia vyzvali svojich známych, aby vyzbierali odpad vo svojom okolí, odfotili sa s ním a vyzvali ďalších, aby urobili to isté. Takýmto spôsobom sa vyzbierali tony odpadu po celom svete.

Nemecký hostel na Jamajke prišiel s ešte originálnejšou myšlienkou, ako bojovať s množstvom odpadu povaľujúcim sa na pláži. Presnejšie s myšlienkou prišiel majiteľ hostela Marian Erbach, ktorý bol nešťastný z pohľadu, ktorý sa mu naskytoval každý deň. Preto sa rozhodol ponúknuť joint zadarmo každému, kto vyzbiera vrece odpadu. Myšlienka sa rýchlo rozšírila po sociálnych sieťach. Najmä v komunite, ktorá obľubujú reggae hudbu, sa stala veľmi populárna. Takýmto spôsobom sa nepostaral iba o čistotu pláže, ale zároveň zvýšil povedomie o potrebe chrániť naše životné prostredie. Musíme si uvedomiť, že príroda bez nás prežije, no žiaľ, my bez nej nie.

Ak zrovna necestujete po svete, ale objavujete krásy Slovenska a rozhodli ste sa zastaviť v hlavnom meste alebo vás do neho privádza práca a hľadáte ubytovanie v Bratislave, máme pre vás niekoľko tipov. Tým prvým je hotel. Možností je mnoho, záleží len na tom, aký máte cenový limit. Ceny hotelov na okraji mesta môžu byť aj o polovicu nižšie ako tých priamo v centre, avšak stále privysoké a môžu vám urobiť škrt cez rozpočet. Lacnejšie varianty sú hostely. Hostel je pre ľudí, ktorí obľubujú spoločnosť a radi spoznávajú nových ľudí. Skvelým tipom pre vás je Hostel Bratislava. Nachádza sa neďaleko najdôležitejších pamiatok mesta, centra či letiska. Izby sú inšpirované Bratislavou. Nájdete tu izby ako Kamzík, UFO či Čumil.

Úžasné Slovensko, najkrajšie fotografie tohto týždňa

Slovensko je nádherná krajina, ktorá ponúka množstvo krásnych miest a historických pamiatok, ktoré by nemali ujsť pozornosti žiadneho Slováka a ani návštevníka tejto krásn...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*