Hľadáte separátor magnetických častíc?

25. novembra 2020

Magnetické separátory za skvelú cenu

Separovanie kovových častíc a nečistôt sa využíva vo viacerých odvetviach. Či už hľadáte separátor do výroby, na triedenie odpadu alebo do poľnohospodárstva, budete potrebovať model, ktorý bude presne vyhovovať vašim potrebám. Z akých môžete vyberať, sa dozviete v nasledovnom článku. A na záver sa spolu pozrieme aj na normu ISO 14001.

Čo je to magnetická separácia

Magnetická separácia spočíva v zachytení kovových nečistôt zo suchého aj tekutého materiálu. Tento proces vykonáva magnetický separátor. Magnetické separátory sa vyrábajú vo viacerých prevedeniach, ktoré sú prispôsobené daným podmienkam. Konkrétny model vyberajte podľa typu materiálu, jeho abrazívnosti, spôsobu dopravu, zrnitosti a teploty.

Profesionálny separátor magnetických častíc si môžete zvoliť z nasledovných typov: separátor pre zmesi, magnetické tyče, prietokové magnetické separátory, separačné nádoby, prietokové magnetické separátory, rotačné a magnetické separátory s výsuvnými roštami. Jednotlivé modely ponúkajú možnosť ručného alebo automatického čistenia. Vhodný spôsob čistenia bude závisieť od množstva zachytených nečistôt.

Oddelenie nemagnetických kovov

Hľadáte spôsob, ako oddeliť nemagnetické kovy? Meď a hliník spoľahlivo separuje od nekovového materiálu Eddy current separator.

Špeciálny Eddy current separátor využijete pri spracovaní zmesového odpadu, keď nie je možné využívať klasický magnetický separátor. Ak sa v materiáli či odpade nachádzajú tiež magnetické kovy, môžete oba typy separátorov kombinovať.

Prečo potrebujete ISO 14001

Spolu s zo zodpovedným triedením odpadu je to pre firmu veľké plus. Norma ISO 14001 pre systém enviromentálneho manažérstva prináša rámec do oblasti ochrany životného prostredia. Na Slovensku v súčasnosti platí verzia ISO 14001:2015. Môžete ju poznať aj pod označením STN EN ISO 14001:2016 (Systémy manažérstva environmentu).

Spoločnosť s certifikátom ISO 14001 komunikuje svojim obchodným partnerom, že dodržiava zásady ochrany životného prostredia. Zvyšuje to jej konkurencieschopnosť a zlepšuje renomé značky. Hlavné oblasti, ktorých sa norma týka, sú nakladanie s odpadom, jeho recyklácia a znehodnocovanie ako aj snaha o znižovanie jeho objemu. Norma ISO je určená pre spoločnosti s rôznym zameraním v priemysle, stavebníctve aj službách.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*