Hľadáte kvalitný nábytok do vašej kuchyne a jedálne?

18. apríla 2019

Jedáleň je miesto pre stretnutie celej rodiny. A iste v nej radi usadíte aj svojich priateľov. Aby sa vám dobre sedelo, budete potrebovať kvalitný jedálenský nábytok.

Jedálenské stoly

Najhlavnejším kusom nábytku v jedálni je jedálenský stôl. Pri jeho výbere si môžete zvoliť z viacerých tvarov:

  • Obdĺžnikový jedálenský stôl najlepšie zapasuje do podlhovastej miestnosti. Ak práve nepotrebujete mať k dispozícii všetky miesta na sedenie, môžete ho oprieť o stenu. Získate tak viac priestoru v miestnosti.
  • Druhým typom je okrúhly jedálenský stôl. Ak sa rozhodnete pre tento tvar, uistite sa, že máte v jedálni dostatok miesta. Je totiž náročnejší na priestor. Najkrajšie vynikne v miestnosti štvorcového tvaru.
  • Štvorcový jedálenský stôl sa uplatní najmä v menších miestnostiach. Pre menší rozmer stolovej dosky je vhodný pre menej početné rodiny.

Jedálenské stoličky

Jedálenské stoličky sa dnes vyrábajú v mnohých dizajnoch. Čo sa materiálu týka, veľkej obľube sa stále tešia drevené jedálenské stoličky. Výhodou tohto materiálu je najmä jeho dlhá životnosť a stálofarebnosť.

Materiálom, ktorý sa pri výrobe stoličiek dostáva čoraz viac do popredia, je plast. Moderné plastové stoličky sa vyznačujú dobrou stabilitou a jednoduchým čistením. Nemusíte sa obávať ani nižšej nosnosti. Tá je porovnateľná s ostatnými materiálmi. Ak hľadáte luxusné jedálenské stoličky, siahnite po kombinácii dreva alebo kovu s kožou či ekokožou.

Ohrievacie teleso

Súčasťou jedálne a kuchyne je samozrejme aj sporák, v ktorom sa pripravuje nejeden chutný pokrm. Občas sa ale môže pokaziť a vy nemáte na kúpu nového spotrebiča. Možno by ale stačilo opraviť len    ohrievacie teleso.

Tí šikovnejší si ho môžu vymeniť sami. Ohrievacie teleso do sporáka kúpite v špecializovanom obchode alebo e-shope. Hľadajte obchod s rýchlym doručením. Ohrievacie teleso vyberiete podľa typu sporáka. Skontrolujte tiež rozmery a typ. Nezabudnite sa presvedčiť, že sedia údaje o výkone telesa.

 

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*