Hľadáte klasické žalúzie?

24. septembra 2018

Udržať správnu teplotu v miestnosti je doslova alchýmia. Ak sa chceme vyhnúť klimatizačným jednotkám, musíme často veľmi improvizovať. Najväčším problémom bývajú slnečné lúče, voči ktorým bojujeme nie len počas letných mesiacov.

V letných mesiacoch nie je výnimkou ani na Slovensku, že sa ľudia snažia znížiť teplotu v ich domoch, bytoch či kanceláriách. Nepríjemné slnečné lúče dokážu rozpáliť každú miestnosť, preto ľudia hľadajú cestu, ako ju udržať na ich požadovanej hodnote. Jednou z ciest je nainštalovanie klimatizačnej jednotky. Tá vás však neochráni pred samotným slnkom, dokáže len znižovať teplotu. Pri nej však nastáva niekoľko problémov, ktorým sa vďaka našim žalúziám od spoločnosti Bez Hmyzu SK dokážete vyhnúť. V prvom rade ide o choroby, ktoré vznikajú z neprimerane nízkej teploty, ktorá býva veľkým šokom pre naše telo po prechode z rozpáleného exteriéru. Zabúdať nemôžeme na rôzne iné zdravotné ťažkosti, za ktoré môžu množiace sa plesne či baktérie v samotnej jednotke.

Ak si však zvolíte klasickú cestu vetrania, stačí len regulovať slnečné lúče pomocou vnútorného tienenia. Jedným z najčastejších systémov sú žalúzie. Pri nich si môžete vybrať medzi klasickými interiérovými, plisse žalúziami, vertikálnymi či bambusovými žalúziami. Všetky vám vieme vyrobiť na mieru z najkvalitnejších materiálov, čo z nich robí dlhodobú investíciu. Oproti lacnejším verziám zo supermarketov sa nemusíte báť ich kazeniu či častým výmenám jednotlivých komponentov.

 

Čakáte bábätko? Na toto sa treba pripraviť

Príchod nového člena rodiny je vždy radosť. Všetky začiatky ale bývajú ťažké, a ak ide o vaše prvé dieťa môže vás vytrápiť detská kolika aj rastúce zúbky. Na druhej strane vás samozrejme čaká ...

Interiérové vnútorné žalúzie ISSO

Ak hľadáte spôsob, ako zamedziť vstupu slnečných lúčov do vašich priestorov za nízku cenu, tou správnou cestou sú interiérové žalúzie ISSO. Tie sa vyznačujú expresne rýchlou montážou, čiže ich môžete využívať okamžite. Aj v tomto prípade vám vieme vyrobiť tieniacu techniku priamo na mieru a aj samotná výroba je veľmi rýchla. Ich klasickým vzhľadom nepokazíte žiaden interiér a sú vhodné do domov, bytov ale aj kancelárií. Na výber máte zo širokej farebnej škály od klasických farieb až po veľmi populárnu drevoimitáciu. Oproti konkurenčných spoločností je u nás celotieniace prevedenie samozrejmosťou. Veľkou výhodou je fakt, že pasujú na takmer každé okno. Pri výrobe vieme zabezpečiť aj ATYP – oblúk aj šikminu, čo je v závislosti od okna, teda používame isso systém alebo tyčkové prevedenie.

Ako sme spomenuli, aj v tomto prípade je dobré siahnuť po kvalite. Aj keď nejde o veľké rozdiely pri počiatočných investíciách, tie sa pri lacnejších prevedeniach môžu časom poriadne navýšiť. Navyše sa v týchto prípadoch ani len nejedná o kvalitné tienenie, čiže si neužijete vami požadovaný chládok či intímne prevedenie svetla v miestnosti.

 

Interiérové žalúzie LOCCO

O niečo vyšším štandardom je tento typ vnútorného tienenia. Poznávacím znamením pri LOCCO žalúziách je elegantná oblá vrchná lišta. Jej veľkou výhodou je, že prekrýva nie veľmi estetické bočné plastové krytky a pôsobí oveľa modernejšie a elegantnejšie. Po technickej stránke ide o identické prevedenie, ako pri ISSO žalúzii.

 

Interiérové žalúzie PROFI

Pre dizajnových maniakov a fanúšikov najmodernejších technológií tu máme žalúzie PROFI. Tie patria medzi absolútnu špičku pri žalúziách. Ich špecifikom je, že každá zo žalúzií má v sebe zabudovanú prevodovku, ktorá v spolupráci s kvalitnou mechanikou dokáže slúžiť po dlhé roky aj pri každodennom používaní. V tomto prípade vieme zákazníkom ponúknuť aj veľkoplošné rozmery, čím sa PROFI stávajú ideálne aj pre kancelárie či rôzne pracovné haly.

 

Používanie a údržba žalúzií

 

Tento typ interiérového tienenia sa ovláda pomocou ovládacej retiazky alebo pripevnených madielok. Samotné ovládanie si môžete vyskúšať pri montáži, aby neskôr neprišlo k poškodeniu. Čo sa týka údržby, bavíme sa len o umývaní. Žalúzie je vhodné čistiť čistou vodou a mäkkou handričkou. Vyhnite sa rôznym agresívnym prípravkám.

 

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*