Kto by si nepamätal jednu z najobľúbenejších funkcií internetu v 90. rokoch – chatovanie? Študenti na informatike, mladí pracujúci ľudia či mládež po príchode zo školy ako prvú činnosť spravila to, že na nete spustila chat. Chýba vám to a facebook sa vám zdá už veľmi komerčný? Vyskúšajte Hiwe!

Každého z nás láka spoznávať a osloviť cudzích ľudí a práve táto aplikácia sa inšpiruje touto “ľudskou potrebou” a zásadnými prúdmi v komunikácii, ktoré ovládali práve koniec milénia. Tieto prúdy skombinovala s najmodernejšími prvkami súčasných aplikácií a zároveň eliminovala obmedzenia a pravidlá, ktoré sa v skoršom vývoji komunikácie objavili.

https://www.youtube.com/watch?v=90iSnvFwGRg

Podobne ako v 90. rokoch sa ako hlavná stavebná jednotka používa chatovacia miestnosť. Tá sa nazýva Memo od výrazu Memorandum. Skladá sa z fotografie a témy a stáva sa základným prostriedkom k vytvoreniu celej komunikácie. Na základe takto vytvorenej miestnosti sa môžu ďalší užívatelia do nej pripojiť a zahájiť konverzáciu. Veľkým lákadlom je možnosť vedenia súkromnej debaty. Celá konverzácia potom prebieha klasicky formou textu a obrázkov.

Ako tvrdí zakladateľ aplikácie Gordon Casper, v aplikácii sa  schválne vyhli tlačidlám ako “Like”, “Follow” či “Share”, keďže tie podľa jeho názoru zbytočne odvádzajú pozornosť. Kto príde na Hiwe, ide sem len za jedným účelom – chatovať.

Hlavnou cieľovou skupinou Hiwe je veková kategória 13 až 19 rokov, ktorá nemala šancu spoznať čaro chatovích okien. Sekundárnou skupinou je generácia ľudí okolo 25 – 35 rokov, ktorí sa s chatom stretli osobne v 90. rokoch a nostalgia ich k nemu privedie znova. Aplikáciu je možné aktuálne získať v App Store a vyskúšať na webethehiwe.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *