Beer Bike v Bratislave

História beer bike určite nemá také hlboké korene, ako je tomu pri samotnom pive, ktoré je s touto zábavkou neodlučiteľne spojené. Párty bicykle však nie sú vhodné len pre tých, ktorí si chcú užiť aj vďaka alkoholickým nápojom. Predsa len ide aj o skvelý spôsob, ako spoznať originálnym spôsobom zaujímavé turistické destinácie.

A ako to všetko vlastne začalo? História beer bike siaha ešte do minulého storočia. Prvé pokusy o podobné odreagovanie sa treba hľadať samozrejme v krajinách, kde má pivo v spoločnosti dôležité postavenie. V tomto prípade ide konkrétne o Holandsko. Písal sa rok 1997 a miestna kaviareň Het Fietscafe ponúkla svojim zákazníkom zábavku, ktorá sa okamžite stala mimoriadne populárnou. Išlo o viacpasažierové ľudskou silou poháňané vozidlo, ktoré si ľudia najprv mýlili s vtedy už známym pedicabom (akási rikša vhodná pre viac pasažierov známa najmä z Ázie či Južnej Ameriky). Pri beer bike sa ale jedná o vozidlo, ktoré môžu poháňať aj samotní pasažieri. Aby sme to upresnili, tí mali aj v pôvodnej verzii na starosti rýchlosť a brzdenie či kontrolu riadenia šofér. Ten je teda odbremenený od pedálovania.

História beer bike sa spája s Amsterdamom

Podobne ako v našom prípade, aj pri pôvodnom party bike (stretnúť sa môžete aj s týmto názvom) sa uchytili najmä tie typy, ktoré slúžia aj ako akési „stánky s občerstvením“. Ak sme teda spomenuli, že história beer bike začala v roku 1997, mali by sme to trochu upraviť. Podobné „pojazdné bufety“ sa totiž objavili už v 70. rokoch. Nešlo ale o klasické vozidlá slúžiace aj na presun v rámci veľkých vzdialeností. Dnes skôr „fičia“ tie, ktorými môžete spoznať aj väčšie mestá komplexnejšie. A tak tomu je aj v Bratislave.

História beer bike sa začala písať v roku 1997. Dnes sa s nimi stretneme po celom svete

Dnes už existuje množstvo miest na svete, kde si môžete prenajať beer bike za účelom rozlúčky so slobodou, atraktívneho teambuildinguoslavy narodenín či študentských úspechov a mnoho ďalších akcií. Samozrejme, nemusí ísť len o párty spojené s veľkým množstvom alkoholu. Ide o ideálnu voľbu, ako si originálne doplniť informácie o miestnych turistických atrakciách či spoznať úplné nové. História beer bike nie je tak hlboká, ako v prípade rikší či turistických vláčikoch, budúcnosť majú ale veľmi ružovú.

História beer bike sa začala v Holandsku

Pozrime sa teraz na technickú stránku tejto atrakcie. Ide o moderný turistický bicykel vhodný najmä pre organizáciu akcií menšieho počtu ľudí. Disponuje otvoreným sedením pre osem a viac pasažierov v spoločenskom usporiadaní. História beer bike je plná rôznych druhov bicyklov, u nás v Bratislave sa môžete stretnúť s 15 – miestnym, v rámci ktorého má 10 miest pedále a piati cestujúci sa budú len voziť, ak ich teda „parťáci“ nedonútia vystriedať sa. Konkrétne pri tomto beer bike si môžete počas jazdy vychutnať aj chutné vychladené pivko z Meštianskeho pivovaru. Ak vás jazda unaví, pomôže vám elektromotor. Keďže sa snažíme ísť s dobou, náš bike má bluetooth či audiosystém s USB pripojením pre možnosť zabaviť sa aj vďaka vašej obľúbenej hudbe. Pivko vám načapuje sympatická barmanka či barman. Ak nie ste fanúšikom tohto nápoja, máme pre vás pripravený aj Prosecco bicykel.

Vyskúšali ste už túto zábavku aj u nás. Podeľte sa so svojim zážitkom v diskusii pod článkom alebo na našom facebookuViac informácií o Beer Bike Bratislava hľadajte aj na našom webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *