Foto: Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečným kondicionérom a farbou na vlasy

11. septembra 2018

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozornil na výskyt viacerých nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Taliansku a Írsku. Je možné, že nahlásené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková.

Odporúčame:
Foto: Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, telové mlieka môžu spôsobiť alergickú reakciu

Kondicionér na vlasy s názvom I provenzali Balsamo erboristico ai semi di lino značky Gianasso od talianskeho výrobcu La Duellepi podľa hygienikov prekračuje povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov.

Odporúčame:
Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov

Aké sú najtajnejšie predstavy mužov o sexe ? Poznáme ich tajné priania!

Každý má svoje sny, túžby alebo priania. Zostavili sme rebríček deviatich najčastejších sexuálnych prianí mužov. Análny sex, staršia žena alebo erotické kostýmy. Pohodlne sa posaďte a vypravte sa s na...

Farba na vlasy Emergency Cone Henna značky Malika od pakistanského výrobcu WB Products obsahuje látku fenol, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Viac k témam: ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečným kondicionérom a farbou na vlasy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*