Foto: Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečným kondicionérom a farbou na vlasy

11. septembra 2018

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozornil na výskyt viacerých nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Taliansku a Írsku. Je možné, že nahlásené výrobky sa vyskytujú aj na Slovensku. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková.

Odporúčame:
Foto: Hygienici upozorňujú na nebezpečnú kozmetiku, telové mlieka môžu spôsobiť alergickú reakciu

Kondicionér na vlasy s názvom I provenzali Balsamo erboristico ai semi di lino značky Gianasso od talianskeho výrobcu La Duellepi podľa hygienikov prekračuje povolený limit pre celkový počet mikroorganizmov.

Odporúčame:
Foto: Hygienici varujú pred škodlivým hrnčekom na kávu, presahuje limitné hodnoty ťažkých kovov

Utajené skutočnosti zo Seriálu Simpsonovci, ktoré ste určite netušili

Seriál Simpsonovci je doslova svetovým unikátom. Vysiela sa totiž už od roku 1989 a to neustále! Momentálne môžete sledovať jeho jubilejnú tridsiatu sériu. My sme pre vás pripravili niekoľko z...

Farba na vlasy Emergency Cone Henna značky Malika od pakistanského výrobcu WB Products obsahuje látku fenol, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu a Rady o kozmetických výrobkoch.

Viac k témam: ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Hygienici varujú Slovákov pred nebezpečným kondicionérom a farbou na vlasy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*