Európa s prvou krajinou s legalizovanou marihuanou!

26. augusta 2019

Vo väčšine krajín Európskej únie je marihuana iba dekriminalizovaná, nie však legálna. Tomu však má byť koniec.

Vo väčšine krajín Európskej únie je marihuana povolená iba namedicínske a vedecké účely. V niektorých krajinách napríklad v Holandsku či v Českej republike došlo k dekriminalizácii marihuany a následnej úprave legislatívy týkajúcej sa jej držania či spotreby. V Holandsku je povolená na osobné používanie, kúpiť si ju môžete len v obchodoch na to určených. V Českej republike je marihuana ilegálna, užívať ju môžu ľudia len na rekreačné účely a držať na osobné užitie len v malom množstve.

Držanie malého množstva látky na osobné užívanie je od roku 2016 povolené aj v Rakúsku. V Chorvátsku, Estónsku, v Taliansku, Luxembursku, na Malte, v Slovinsku, vo Švajčiarsku či v Portugalsku. V Španielsku hrozí vysoká pokuta za užitie na verejnosti, osobná spotreba je tiež povolená. Doteraz však v Európe neexistuje krajina, kde by bola úplne legálna. Vo svete je tomu tak len v Uruguaji a Kanade.

Všetko by to chcelo zmeniť Luxembursko, na čom začala oficiálne pracovať miestna vláda už v roku 2018. Držať, pestovať a kupovať bude povolené také množstvo, aké je primerané pre spotrebu dospelého človeka. „Dávame si na čas, aby sme to spravili správne,“ vyjadril sa hovorca ministra zdravotníctva v Luxembursku. Od začiatku roka 2019 predpisujú v Luxembursku marihuanu aj na medicínske účely. Vláda spolupracuje hlavne s Kanadou, aby mohla sformulovať najjasnejší zákon.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*