El Chapo: Drsnejšia mexická verzia slávneho seriálu Narcos

3. septembra 2018

Keď predstavil Netflix svoj seriál Narcos, spôsobili tým doslova ošiaľ. Ak vás nebaví čakanie na jeho nové série, odporúčame vám ich ďalší kvalitný počin z drogového sveta – El Chapo.

Narcos patrí medzi najsledovanejšie seriály posledných rokov. Zaujímavý a najmä autentický pohľad do fungovania drogových kartelov Latinskej Ameriky zaujal ľudí po celom svete a búral všetky rekordy. Keďže sa však na dobré dlho čaká, spríjemnenie si obdobia medzi sériami môžete aj vďaka ďalšiemu skvelému počinu spoločnosti Netflix. Konkrétne ide o seriál s názvom El Chapo.

Hlavnou postavou je mexický vodca drogového kartelu Joaquín Guzmán, známy ako El Chapo. Toho predstavuje herec Marco de la O. Tak ako jeho, aj iné postavy zahrali herci, ktorých pravdepodobne poznať nebudete. Ide totiž o čisto latinských predstaviteľov, ktorí svoju hereckú minulosť strávili mimo reflektorov Hollywoodu. To však neznamená, že sa nemáte tešiť na skvelé výkony! Gringo predsa nemôže zahrať drogového zloducha tak presvedčivo, ako Mexičan…

Obri z recyklovaného materiálu lákajú deti po celom svete. Kde ich môžete stretnúť?

Po svete sa potulujú záhadní obri. Nemajú však za úlohu strašiť, ale potešiť deti aj dospelých. Navyše sú z recyklovaného materiálu. Za všetkým je dánsky umelec Thomas D...

Prvé dve série vyšli už minulý rok. V nich sa zoznámite s raketovým vzostupom El Chapa v rebríčku moci drogového sveta nie len Mexika, ale aj okolitých krajín. Ide o aktuálnu tému, keďže Guzmán je stále aktívnou osobou a aj napriek niekoľkým uväzneniam svoj vplyv ani náhodou nestratil. Tešiť sa môžete na predstavenie jeho detstva, turbulentných začiatkov nezákonných obchodov, čo nakoniec dospelo až k obrovským vojnám medzi samotnými kartelmi. Zaujímavosťou je, že sa v samotnom seriáli stretne aj so samotným Escobarom.

V doterajších 21 epizódach dvoch sérií sa pripravte na množstvo krvi a naozaj kvalitného napätia. Tvorcovia seriálu nepracovali v rukavičkách a vy sa určite pristihnete pri tom, ako si nervózne obkusávate nechty. Najmä diely venované únosom nevinných Mexičanov a následné ich otrokárske práce na plantážach či učenie zabíjať nie sú vhodné na Valentínsky večer s priateľkou…

Osobitý dôraz sa venuje aj korupcii v Mexiku. Len vďaka nej sa tak darí zločineckým skupinám v tejto krajine. Posledné roky bola spolupráca kartelov a samotného El Chapa s najvyššími predstaviteľmi ich vlády na najvyššej možnej úrovni. Guzmán so svojimi spolupracovníkmi mohol počítať s neuveriteľnými finančnými zdrojmi či armádnym vybavením nie len zo strany svojej rodnej krajiny, ale aj USA. Američania totiž zvolili taktiku podporenia najsilnejšej drogovej postavy na úkor slabších. Tá by mala byť kontrolovateľnejšia a jednoducho namiesto nich schopná zničiť všetku konkurenciu. Na oplátku bol El Chapo ochotný niektorých nepriateľov nechať na žive a podhodiť ich vyšetrovateľom. Tí sa tak mohli „chvastať“ pred médiami svojou úspešnou policajnou prácou.

Ide o naozaj unikátne predstavenie tých najšpinavších praktík na najvyšších politických miestach Strednej a Južnej Ameriky. Garantujeme vám, že prvé tri série zhltnete za pár dní, no na tu štvrtú si musíme pár mesiacov počkať. Jej vydanie však ešte nebolo verejne ohlásené. Pri doterajšom úspechu by bolo veľkým prekvapením, ak by nás Netflix nepotešil ďalšími príbehmi. Problémom môže byť azda len fakt, že dej v seriáli sa odohráva blízko súčasnosti, a tak aj tvorcovia musia čakať na to, čo zase El Chapo vyvedie a ktorú vládu pretiahne na svoju stranu, alebo sa opäť spätne pozrieť hlbšie na obdobia jeho vládnutia či medzinárodných spoluprác.

Seriál si môžete pozrieť zadarmo na tomto linku

Daj vedieť svojím priateľom

siteelement

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*