Ekologická dedinka pod Tatrami: bývať sa bude v domoch z hliny pri 20 000 novovysadených stromoch

3. októbra 2017

Slováci sa nepovažujú za extra ekologický národ. Túto teóriu však obracia naruby nový projekt pod Tatrami s názvom Krásne Sady – maximálne ekologická dedinka.

Mnoho ľudí sníva o tom, že im bude umožnené bývať v dedinke priamo v lone prírody, kde budú môcť žiť sebestačne a ekologicky nezávadne. Že si dokážu dopestovať vlastné potraviny a ich deti budú vyrastať vonku ďaleko od ruchu veľkomiest. To sa stáva realitou pod Vysokými Tatrami. V rámci obce Mlynica sa totiž chystá výstavba ekologickej dediny Krásne Sady.

Ide o územie vo veľkosti približne 100 hektárov. Ako informuje web tohto projektu, každý pozemok bude mať rozlohu minimálne jeden hektár.„Takáto dostatočne veľká plocha jej majiteľovi umožní, aby jeho nový životný priestor spĺňal viacero funkcií. Aby okrem domu mal miesto aj na vytvorenie zeleninovej a bylinkovej záhrady, ovocného sadu, jazierka a malého lesíka,“ informujú autori projektu.

Štyri špičkové seriálové spolupráce medzi Netflixom a Marvelom

Komixy od spoločnosti Marvell sa dajú považovať za nadčasové. Ich popularita rokmi skôr stúpa a tak nebolo vôbec prekvapením, keď sa postupne začali objavovať ich hrdinovia aj na filmových plá...

Pozrite si videá o tomto projekte a presvedčte sa , že sa aj na Slovensku dá bývať ako v rozprávke. Vaše deti sa vám za túto voľbu ich budúcnosti určite poďakujú.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*