zdravé termálne kúpele

Prírodné horúce pramene, nazývané aj termálne pramene, sa po stáročia využívajú na liečenie a wellness. Rimania okolo nich dokonca postavili prvé mestá, počas gruzínskej éry do nich prúdili britskí aristokrati a skalní fanúšikovia wellness ich vyhľadávajú dodnes.

Dôvodov, prečo sú termálne kúpele pre vás dobré a prečo by ste si ich mali zaradiť do svojho cestovného itinerára, je viacero a my vás s nimi zoznámime.

Prečo sú horúce pramene liečivé?

Horúce pramene sú v prvom rade liečivé pre svoju teplotu, ktorá upokojuje boľavé svaly a zmierňuje stres. Veľký prínos však majú aj minerály, ktoré voda obsahuje.

Niektoré z priaznivo pôsobiacich minerálov a solí v horúcich prameňoch sú vápenaté a horečnaté soli, selén, síra, lítne soli, zinok a železo. Navyše, keďže termálna voda je ohrievaná, pojme viac rozpustených solí a minerálov ako bežná voda.

Takéto pramene, v okolí ktorých aj dnes stoja luxusné 5 hviezdičkové hotely, poskytujú telu potrebnú úľavu od stresu, ale aj bolestí a iných ochorení, ktorých intenzitu potrebujeme zmierniť.

Termoterapia pomáha pri rôznych ochoreniach

Špeciálna termoterapia sa dnes, najmä vďaka svojim spomínaným účinkom a obsahu dôležitých minerálov používa na riešenie rôznych zdravotných komplikácií.

Sírne pramene sú údajne užitočné pri kožných ochoreniach, ako je psoriáza, ekzémy a vyrážky. Bolesti svalov a artritídy vás zasa zbaví vyššia teplota prameňov. Namáčanie v hydrogénuhličitanovej vode údajne otvára periférne krvné cievy, čo zlepšuje cirkuláciu.

Neexistuje nič príjemnejšie ako ponorenie sa do vonkajšieho bazéna s horúcimi prameňmi, kde sa kompletne zbavíte nahromadeného stresu. Kúpeľ v horúcich termálnych prameňoch podporuje aj potenie, čo pomáha zbaviť telo toxínov.

Nájdite si preto čas a absolvujte niektorú z procedúr, v ktorých zohráva hlavnú úlohu termálna voda. Potom si môžete oddýchnuť v luxusne zariadenom kúpeľnom hoteli, kde je všetko – od kvalitného nábytkového kovania až po pohodlnú posteľ – pripravené pre vytvorenie maximálneho komfortu na váš relax, ktorý úspešnosť liečby zintenzívňuje.

Zdroj obrázka: Kreativita NDAB/Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *