Dokonalé dymové líčenie očí aj pre začiatočníkov

29. januára 2018

Od zastaralých techník sa táto technika odlišuje jemným mäkkým tieňovaním, prirodzenou farebnosťou a prechodom zo svetlejšieho odtieňa na tmavší. Základ tejto techniky je prirodzene zdôrazniť očné okolie.

K tomu, aby sme si namaľovali očné partie touto technikou, budeme potrebovať podkladovú bázu pod očný make-up, paletu hnedých odtieňov, niekoľko sád plochých očných štetcov – a to dva tenké a jeden hrubý, kefku na tieňovanie a na obočie a taktiež čiernu špirálu.

Kroky k dokonalému očnému make-upu

Ako prvé aplikujeme na celé viečko podkladovú bázu, ktorá nám zabezpečí to, že nám tiene na oku dlhšie vydržia. Následne nanesieme hrubším štetcom na plochu celého oka svetlejší odtieň s miernym leskom.

Samolepiace etikety sú hitom
Samolepiace etikety na potraviny

Máte chutné výrobky, ale chceli by ste ich zatraktívniť pre zákazníkov? Alebo potrebujete výrobky niečím oživiť? Reprezentatívny vzhľad produktov a odlíšenie sa od konkurencie môžu dotvoriť atraktívne...

Ďalší krok je zameraný na tieňovanie spodného viečka. Zoberieme si malý štetec, ktorým aplikujeme tmavší matný odtieň na 1/3 spodného viečka.

Následne týmto istým odtieňom začneme tieňovať okraj vrchného viečka od vonkajšieho rohu k vnútornému. Pri tom sa snažíme zachovať uhlopriečku oka.

Ďalším krokom je tieňovanie. Pomocou plochej kefky si tmavé tiene, ktoré sme si aplikovali na horné viečko, rozmažeme dostratena tak, ako je to zobrazené na obrázku.

Na druhý tenký štetec si nanesieme svetlohnedú farbu, pomocou ktorej odstránime hranice prechodu medzi svetlým a tmavým odtieňom.

Pomocou ďalšieho tenkého štetca nanesieme červenkastý odtieň na celú plochu horného okraja viečka a následne na 1/3 dolného.

Nezabudnime aj na dotvorenie prechodu medzi obočím a viečkom. Pomocou kefky na obočie aplikujeme žiarivejší bledší odtieň tesne pod obočím v hornom a vnútornom okraji oka.

Následne plochým štetcom opatrne vytieňujeme zvyšnú polku spodného viečka rovnakým odtieňom, pričom začíname od vnútorného rohu oka smerom von.

Na záver už len aplikujeme čiernu špirálu na horné aj dolné mihalnice a je to!

 

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*