Masky síce nepatria na zoznam každodenných rituálov, ale vo chvíľach, kedy pleť či vlasy strácajú svoj obvyklý šarm, sú ich účinky absolútne kľúčové.

Pre odpočinutú a prežiarenú pokožku, hebké ruky a nadýchané lesklé vlasy si nemusíte vyškrtávať víkend v diári a vyraziť kvôli tomu do wellness hotela. To isté získate aj po pár minútach (alebo noci) u seba doma. Jedna z hlavných výhod používania masiek tkvie práve v tom, že za nimi nikam nemusíte … A ďalšie, ešte lákavejšie je, že dodávajú efekty na počkanie.

Pridajte si!

Kladiete si otázku, čo vôbec maska ​​ponúka? Prečo napríklad nestačí pravidelne používaný krém či kondicionér na vlasy? Vec sa má tak, že účinnosť každodenná starostlivosť je nepochybne prínosná a dôležitá, ale občasný nával koncentrovaných látok sa pochopiteľne hodí. V spojení s niekoľkominútovým relaxom navyše prináša omnoho zreteľnejší výsledný efekt. Jedná sa vlastne o určitú formu lokálneho hĺbkového ošetrenie, ktoré má vaše bežné snaženie posilniť a zvýrazniť.

Inými slovami, ak riešite nedostatočnú hydratáciu pleti s pomocou krému, vďaka maske ju ďaleko ľahšie doženiete. Ak vás trápi krehkosť a lámavosť vlasov, vhodne zvolená maska ​​vás k vysnívanému výsledku nielen spoľahlivo dovedie, ale tiež v oveľa kratšom čase. A nie inak je tomu v prípade popraskaných pier, presušených rúk alebo drsných plôšok nôh.

Casting môže začať!

Masky sú síce určené pre každého, čo je ich ďalší devízou, ale je jasné, že bez správneho výberu z ohromnej škály druhov sa to nezaobíde. Určujúcou je samozrejme typ pokožky či vlasov a konkrétny „problém“, ktorý aktuálne riešite. Pričom práve u tváre je možné prípravky podľa potreby kombinovať. To znamená napríklad na mastnejšie T-zónu použiť čistiaci masku sťahujúci póry a na líca potom napríklad detoxikačné alebo spevňujúci.

Ak zostaneme ešte chvíľu pri tvári, potom vám iste neuniklo, že okrem krémových, ílových, olejových, gélových či zlupovacích textúr sa aktuálne veľa zviditeľňujú aj tzv. látkové masky. Tie sú väčšinou z jemného plátna napusteného účinnými ingredienciami, ktoré k tvári ľahko priľnú a nechajú sa určenú dobu pôsobiť. Oproti klasike majú tú výhodu, že sa veľmi ľahko používajú a nenarobia zbytočný neporiadok. Sú tiež hygienicky balené, ale na druhú stranu len na jedno použitie. Preto sa nimi v prípade dlhšej kúry musíte zásobiť.

Ďalším neprehliadnuteľným trendom sú aktuálne masky na noc – doba pre ich pôsobenie je jasne vymedzená.

Na programe

Niekto dokáže „maskovanie“ zaradiť na zoznam rituálov ľahko, niekto sa musí k tomuto kroku nútiť a všelijako si ho pripomínať. Odporúčame si preto zvoliť svoj ‚beauty day‘ (napríklad nedeľu), v ktorom si na seba pravidelne obetujete viac času a zvládnete napríklad aj manikúru či úpravu obočia. Ostatne, čo sa týka frekvencie používania masiek, tá sa zvyčajne drží raz až dvakrát do týždňa. Kratšie intervaly môžete určite skúsiť, však ničomu nepomôžete! Pokožka aj vlasy si vezmú len nevyhnutné množstvo živín a viac jednoducho neprijmú.

Podľa druhu masky a tiež partie, na ktorú je určená, sa buď nastavte na relax alebo napríklad v sprche, so starostlivosťou na vlasoch, využite čas na depiláciu. Vždy začínajte očistením danej lokality, aby sa účinné látky ako sa patrí vstrebali. Pri nanášaní si zároveň dajte pozor, aby ste masku neaplikovala do nežiaducich miest – u pleti do kontúry vlasov, u vlasov ku korienkom  – a hmotou zbytočne nešetrite. Nechajte pôsobiť odporúčanú dobu a potom opäť zmyte (zlúpnite, stiahnite) a dokončite klasickou starostlivosťou či stylingom.

Zdroj:pinterest

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *