Čo si dopriať na jar? Smoothie skvelé recepty…

13. mája 2017

Smoothie je mixovaný ovocný či zeleninový nápoj , ktorý môže byť aj kombináciou oboch plus ďalších surovín , ako sú semienka či orechy. Ak si ho urobíte doma , máte istotu , že je bez pridaného cukru alebo konzervantov . Aké smoothie recepty vám rozžiaria jar ?

smoothie

Jarné zelené smoothie – Budete potrebovať: Hrsť žeruchy, jedno jablko, polku zmrazeného banánu, jednu štvrtinu avokáda, ľad a vodu, ktorá nápoj nariedi. Všetko potom spoločne rozmixujete.

Červené smoothie s jahodou a rebarborou – Na toto vynikajúce smoothie budete potrebovať: Jeden a pol šálky jahôd, jeden a pol šálky žeruchy, jeden a pol lyžice medu, jeden a pol šálky mlieka a dve tretiny hrnčeka acai. Všetko opäť spoločne rozmixujete.

Karanténa spôsobuje aj nudu
Ako ľudia trávia čas počas dní v karanténe?

V prvej fáze koronavírusu ste počas karantény strávili veľa času myšlienkou na to, ako by ste naplnili voľné dni. Zrazu mala väčšina z nás more času. Mnohých ľudí myšlienka stráviť týždne, dokonca mes...

Zelené smoothie s rukolou – Možno to znie zvláštne, ale chutí skvele! Budete potrebovať: Dve zelené jablká, zázvor, limetku, hrsť rukoly a vodu. Ste zvedaví, ako to chutí?

Kokosové smoothie s papájou – Skvelý hydratačný drink, ktorý poteší vaše telo. Budete potrebovať: Kokosové mlieko, jednu papáju (bez semienok), dve lyžice medu, šťavu z limetky, jednu štvrtinu hrnčeka ľanového semienka, grécky jogurt a ľad. No neznie to božsky?

Mätové smoothie – Toto si zamilujete, budete potrebovať: Tri štvrtiny téglika jogurtu, jednu štvrtinu šálky mäty, jednu šálku mandľového mlieka, jednu štvrtinu šálky čokolády, jednu šálku baby špenátu, javorový sirup na osladenie a kakaový prášok, ktorým nápoj na záver posypete. Ak pridáte príliš čokolády, tak bude mať nápoj hnedšie farbu, chuť tým ale nepokazíte.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*