Spotrebné batérie sú mimoriadne dôležité

Vôbec nie je jedno, aké batérie používame. Vyplýva to jednak z požiadaviek na trvácnosť, ale pri rešpektovaní ekologického princípu. V prípade, že spotrebné batérie využívame v domácnosti, o to viac inklinujeme k úsporným modelom. Postupne zisťujeme, že nastolením nových, náročných požiadaviek získavajú spotrebné batérie ďalšie funkčné vlastnosti.

Klasické spotrebné batérie výlučne značkové 

Zdá sa vám až prehnané investovať do značkových spotrebných batérií? Určite nie, keď len vymedzený sortiment jedných z najpoužívanejších spotrebných aa batérií predstavuje kvalitné a pritom lacné riešenie. Bližšie ho špecifikujú už aj jednorazové batérie s inovatívnou technológiou.

Aktuálne svetové značky navzájom súperia o čo najdlhšiu výdrž aj v zariadeniach náročných na spotrebu batérií. Známa je už napr. garancia lítiových modelov na úrovni osemnásobne dlhšej životnosti v bežných digitálnych zariadeniach než pri klasických alkalických batériách. To je len zlomok toho, prečo uprednostniť značkové pred bežnými batériami.

Svetoví producenti spotrebných batérií reagujú na najaktuálnejšie problémy. Jedným z nich sú extrémne klimatické zmeny, čo podnecuje navrhnúť batérie tak, aby vykazovali maximálny výkon aj za extrémnych podmienok. Konkrétne môžu dosahovať výdrž v prostredí od -40 – +60°C.

Sú to detaily, ktoré rozhodujú pri výbere spotrebných batérií

Modernizácia navrhuje technológiu a aj drobné príslušenstvo k nej na základe udržateľnosti, všestrannej využiteľnosti a dobrej skladnosti. Preto pri výbere dnes rozhoduje každý gram váhy. Výsledkom sú jedny z najľahších batérií na svete, dosahujúce až o 33% nižšiu hmotnosť než bežné alkalické batérie.

Všestrannosť, resp. opätovné využitie dokazujú nové nabíjateľné batérie s prívlastkom štandardných vysokokapacitných modelov. Vznikajú na základe vyššej prúdovej účinnosti, čo ich povyšuje na jedny z najsilnejších nabíjateľných batérií pre bežné domáce až profesionálne využitie.

Zdroj obrázku: Video_Stock_Production / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *