Čínska medicína vám pomôže na studené nohy,diabetes,bolesti hlavy. Stačí robiť len túto jednoduchú pozíciu

1. februára 2018

Odborníci z tradičnej čínskej medicíny prichádzajú s veľmi zaujímavým tvrdením. Veríte tomu, že choroby, ktoré nás v živote sprevádzajú, rovnako ako zdravie, môžu spočívať v nesúlade / súlade medzi prvkami Jin a Jang? Stratením rovnováhy medzi vnútornými orgánmi tak spôsobuje množstvo chorôb a rozvoj jej prejavov k vyššiemu stupňu.

Nie je zrovna ľahké pochopiť, že by to tak mohlo byť, pretože nie každý oplývame znalosťami z oblasti čínskej medicíny. Zvláštne na tom je však to, že ak poznávanie teórie chcete rozumieť a nájdete ten spôsob, budete z toho mať len a len úžitok. Vaše telo nájde vzájomnú harmóniu a choroby sa vám budú skôr vyhýbať. Navyše ste teraz dosť energeticky silní, aby ste ich útok odrazili.

V čínskom zbierke medicíny je uvedený jedno jednoduché a veľmi účinné cvičenie, ktoré sa nazýva „Zlatý kohút stojaci na jednej nohe“. V tejto polohe si nacvičíte sústredenie.

Krv sa dostáva do dolných končatín, čo má pozitívny vplyv na ich prekrvenie a zlepšuje zdravotný stav pri najrôznejších chorobách, napr. diabetes, osteoporóza, radiculitis a atrofiu cerebellum. Rovnako dobre ovplyvňuje aj symptómy ako bolesti hlavy, závraty, bzučanie v ušiach a stratu rovnováhy. Kto má problém s chladnými končatinami, mal by s týmto cvičením okamžite začať. Podľa čínskej alternatívnej medicíny táto technika lieči príčinu ochorenia a dokonale stimuluje imunitný systém organizmu. Zlepšuje vlastnú sebadôveru a regeneruje emocionálnu stabilitu v tele.

Ako tento cvik vykonávať:

Jin-Ji-Du-Li zavrete oči a priložte ruky pozdĺž tela, zdvihnite zo zeme iba jednu nohu a stojte v tejto pozícii po dobu pár sekúnd a interval postupne predlžujte až na niekoľko minút. Je veľmi dôležité, aby vaše oči zostali zatvorené po celú dobu. V tomto prípade zrak nebude schopný udržať rovnováhu a začne sa zapájať mozog, ktorý má za úlohu udržať balans spoločne v kontakte s vnútornými orgánmi.

Ak sa rozhodnete vyskúšať toto cvičenie, začnite teda s trénovaním niekoľkých sekúnd na každej nohe a pomaly zvyšujte dĺžku intervalu. Toto cvičenie nie je ťažké a môže byť vykonané každé ráno po prebudení. Nepodceňujte toto cvičenie, pretože pomáha v prevencii závažných ochorení a má súčasne aj pozitívny vplyv na aktuálny stav chorôb.

Zdroj:pinterest

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*