Chyby, ktoré by ste pri výbere šperkov nemali robiť

1. februára 2019

Atraktívne fotografie celebrít a módne trendy by nikdy nemali ovplyvňovať základné princípy výberu šperkov. Tu by ste mali venovať pozornosť veľkému počtu faktorov. Príležitosť, umiestnenie, celkový štýl, rovnako ako rysy postavy a vzhľadu.

Nižšie si povieme niekoľko univerzálnych pravidiel o tom, ako si vybrať šperk, ktorý na vás aj vynikne a nemusíte ho kupovať len na základe vysokej hodnoty.

Súpravy šperkov neznamenajú, že sa nimi máte ovešať ako vianočný stromček

V súčasnosti je v predaji veľké množstvo hotových šperkov, ktoré je výhodné zakúpiť v jednej sérii, ale všetko naraz nosiť je potom nežiaduce. Toto pravidlo by malo byť zohľadnené najmä pri kombinácii veľkých náušníc a náhrdelníkov, ktoré sú súčasťou jednej sady.

Hry už vyzerajú inak ako v minulosti
Aké inovácie vylepšili zážitky z hrania online hier?

Videohry prešli dlhou cestou, od svojho vzniku v 80. rokoch, ale vďaka úžasnému pokroku v ich technológiách je budúcnosť hrania ešte jasnejšia. A prečo je to tak? Nižšie je zhrnutých niekoľko ...

Nestraťte sa v kombináciách

Súčasné moderné oblečenie je pekné vďaka svojim žiarivým farbám. Ak sa ale rozhodnete kombinovať tento farebný outfit so šperkami, dávajte pozor, aby to nepôsobilo smiešne. A neplatí to len pre ženy, pretože na trhu je množstvo krásnych šperkov pre mužov, ktorí môžu mať v ladení ešte väčší problém.

Pozor na situácie, pri ktorých šperky používate

Pri pravidelnej potrebe umývania riadu a podláh v domácnosti si dávajte pozor najmä na šperky na rukách. Prsteň s veľkým diamantom alebo iným kamienkom určite chráňte pred chemikáliami. Aj keď ide o drahý a odolný materiál, v kombinácií s pokožkou môže nevhodne reagovať alebo sa znehodnotiť.

Kožné výrastky môžu byť problém

A to nielen pri nosení šperkov. Aby vám nestrpčovali život, nechajte si odstrániť kožné výrastky špeciálnym spôsobom, ktorého voľbu nechajte samozrejme na odborníkoch.

Takéto nezrovnalosti a nedostatky kože vám pri nosení retiazok a ťažších šperkov môžu uškodiť, preto si dajte pozor na to, kde a ako tieto dekorácie nosíte.

V každom prípade je šperk klenotom, ktorý má trvalú hodnotu a je esteticky krásnym doplnkom, ktorý vám pri správnom zaobchádzaní a údržbe bude robiť radosť niekoľko desiatok rokov, ak nie večnosť. Základom je dodržiavať určité pravidlá a vyhýbať sa niektorým chybám.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*