Chyby, ktoré by ste pri výbere šperkov nemali robiť

1. februára 2019

Atraktívne fotografie celebrít a módne trendy by nikdy nemali ovplyvňovať základné princípy výberu šperkov. Tu by ste mali venovať pozornosť veľkému počtu faktorov. Príležitosť, umiestnenie, celkový štýl, rovnako ako rysy postavy a vzhľadu.

Nižšie si povieme niekoľko univerzálnych pravidiel o tom, ako si vybrať šperk, ktorý na vás aj vynikne a nemusíte ho kupovať len na základe vysokej hodnoty.

Súpravy šperkov neznamenajú, že sa nimi máte ovešať ako vianočný stromček

V súčasnosti je v predaji veľké množstvo hotových šperkov, ktoré je výhodné zakúpiť v jednej sérii, ale všetko naraz nosiť je potom nežiaduce. Toto pravidlo by malo byť zohľadnené najmä pri kombinácii veľkých náušníc a náhrdelníkov, ktoré sú súčasťou jednej sady.

Samolepiace etikety sú hitom
Samolepiace etikety na potraviny

Máte chutné výrobky, ale chceli by ste ich zatraktívniť pre zákazníkov? Alebo potrebujete výrobky niečím oživiť? Reprezentatívny vzhľad produktov a odlíšenie sa od konkurencie môžu dotvoriť atraktívne...

Nestraťte sa v kombináciách

Súčasné moderné oblečenie je pekné vďaka svojim žiarivým farbám. Ak sa ale rozhodnete kombinovať tento farebný outfit so šperkami, dávajte pozor, aby to nepôsobilo smiešne. A neplatí to len pre ženy, pretože na trhu je množstvo krásnych šperkov pre mužov, ktorí môžu mať v ladení ešte väčší problém.

Pozor na situácie, pri ktorých šperky používate

Pri pravidelnej potrebe umývania riadu a podláh v domácnosti si dávajte pozor najmä na šperky na rukách. Prsteň s veľkým diamantom alebo iným kamienkom určite chráňte pred chemikáliami. Aj keď ide o drahý a odolný materiál, v kombinácií s pokožkou môže nevhodne reagovať alebo sa znehodnotiť.

Kožné výrastky môžu byť problém

A to nielen pri nosení šperkov. Aby vám nestrpčovali život, nechajte si odstrániť kožné výrastky špeciálnym spôsobom, ktorého voľbu nechajte samozrejme na odborníkoch.

Takéto nezrovnalosti a nedostatky kože vám pri nosení retiazok a ťažších šperkov môžu uškodiť, preto si dajte pozor na to, kde a ako tieto dekorácie nosíte.

V každom prípade je šperk klenotom, ktorý má trvalú hodnotu a je esteticky krásnym doplnkom, ktorý vám pri správnom zaobchádzaní a údržbe bude robiť radosť niekoľko desiatok rokov, ak nie večnosť. Základom je dodržiavať určité pravidlá a vyhýbať sa niektorým chybám.

Daj vedieť svojím priateľom

adsence

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*